Ile dni czeka się na kartę do bankomatu?

2015-06-18 08:49:25

Założyliśmy konto osobiste, jednak aby z niego w pełni korzystać, musimy trochę poczekać, a to za sprawą karty do bankomatu, której zwykle nie otrzymamy od razu. Jak długo będziemy na nią czekać?

Sprawa jest o tyle złożona, że banki mają swoje procedury, jeśli chodzi o wydawanie kart płatniczych. Różnią się również okresy, jakie są przewidywane na dostarczenie karty do klienta. Poniżej opisujemy, gdzie będziemy najprawdopodobniej czekać najkrócej, a gdzie musimy uzbroić się w cierpliwość.

W mBanku do 15 dni

Zakładając konto osobiste w mBanku, musimy się liczyć z tym, że na kartę płatniczą czekać będziemy nawet 15 dni od dnia złożenia zamówienia podczas wnioskowania o konto. Liczenie czasu jej dostarczenia można rozpocząć dopiero od chwili pełnej aktywacji ROR-u.

W PKO Banku Polskim do 14 dni

PKO Bank Polski przesyła pocztą nieaktywną kartę oraz PIN odrębnymi przesyłkami pocztowymi. Przesyłka jest wysyłana w przeciągu trzech dni od momentu podpisania umowy. Maksymalny czas oczekiwania to nawet 14 dni.

W ING Banku Śląskim do 8 dni

Stosunkowo krótko będziemy czekali na kartę płatniczą w ING Banku Śląskim. Po złożeniu zamówienia otrzymamy ją w ciągu maksymalnie 8 dni roboczych od daty zawarcia umowy lub aneksu z bankiem.

W Bank Pekao do 7 dni

Bank Pekao wyda kartę płatniczą w ciągu 7 dni od momentu zawarcia umowy o kartę, aneks do umowy czy umowy dotyczącej wymiany karty. Warto dodać, że jeśli klient nie otrzyma karty w terminie 10 dni, należy zgłosić to do banku, ten wówczas ma 7 dni roboczych od momentu otrzymania zgłoszenia na wysłanie nowej karty.

Czas oczekiwania na kartę do bankomatu jest inny w każdym banku. Co prawda oczekiwanie 14, a nawet 15 dni wydaje się być zbyt długim okresem, ale pamiętajmy, że podane okresy są okresami maksymalnymi, a banki w dobie dużej konkurencji starają się jak najbardziej zaspokajać potrzeby klientów. Dlatego też jeśli zamówiliśmy kartę, najprawdopodobniej zaczekamy na nią 3-4 dni robocze.

Żaneta Pilarska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam