Jak kupować przez Internet z Chin?

2015-06-16 12:00:38

Zakupy w sieci pokochało już wiele osób. Ceni się je za szybkość, wygodę i możliwość sprowadzania towarów z odległych zakątków kraju oraz świata. Coraz częściej dokonujemy zakupów na odległość. Kupujemy już nie tylko w polskich sklepach internetowych i europejskich, ale również w… Chinach! Jak robić to z głową, tanio i wygodnie?

Jednym z najpopularniejszych chińskich serwisów zakupowych jest AliExpress.com. Można w nim kupić niemal wszystko. AliExpress można porównać do innych, międzynarodowych, dobrze znanych platform zakupowych.

Dlaczego jest tak tanio?

Ogromną zaletą zakupów w chińskim serwisie są oczywiście niskie ceny. Wynikają one przede wszystkim z samego faktu, iż oferowane towary zostały wyprodukowane w Chinach i sprzedawane są często bezpośrednio przez producenta. Poza tym oferentami są zazwyczaj osoby prowadzące jedynie sprzedaż internetową, co jest przeważnie tańsze niż utrzymywanie rzeczywiście istniejących powierzchni handlowych.

Uważaj na podróbki

Zakupy w serwisie AliExpress są bardzo proste. By móc dokonywać zakupów, należy się uprzednio zarejestrować. Serwis działa w oparciu o przejrzysty układ strony. Posiada również zaawansowane filtrowanie wyników, co pozwala na przeglądanie wybranych, interesujących nas ofert. Mankamentem zakupów w AliExpress są ogromne ilości podróbek, które są w nim sprzedawane. Przy zachowaniu odrobiny zdrowego rozsądku, można jednak łatwo selekcjonować najbardziej podejrzane oferty.

Szukaj darmowej wysyłki

Jednym ze sposobów na tanie zakupy z Chin jest wyszukiwanie ofert z darmową wysyłką. Jest ona wliczona w cenę przedmiotu i zazwyczaj taki zakup wychodzi bardzo korzystnie. Należy się wówczas spodziewać około trzytygodniowego czasu oczekiwania na dostarczenie zamówienia. Wysyłki darmowe są najczęściej realizowane przez pocztę. Jeśli zależy nam na czasie, możemy wybrać inną z metod dostawy, na przykład paczkę kurierską.

Płać kartą kredytową, uważaj na przewaluowanie

Przy wyborze metody płatności warto zdecydować się na wybór karty kredytowej. Jeśli posiadamy korzystne warunki w banku i przewalutowanie nie pociąga za sobą wysokich opłat, będzie to najwygodniejsza i najlepsza metoda płatności.

Jak AliExspress dba o bezpieczeństwo?

Jeśli obawiacie się nieuczciwości sprzedawców albo niezgodności towaru z umową, możecie być raczej spokojni. AliExpress działa bardzo restrykcyjnie względem nierzetelnych sprzedawców. Pieniądze za zakupy trafiają na konto sprzedawcy dopiero, gdy otrzymacie przesyłkę i dokonacie jej oceny. Macie na to aż 2 miesiące! Dopiero wówczas sprzedawca otrzyma należność. Taka procedura działania jest bardzo korzystna dla kupujących i daje ogromne poczucie bezpieczeństwa transakcji.

Pomiń importerów i sprzedawców!

W Chinach produkowanych jest większość produktów, które nabywamy na co dzień. Płacimy za nie dość wysokie kwoty. Może warto zacząć robić zakupy bezpośrednio i zaoszczędzić na prowizjach dla importerów i sprzedawców?

Renata Grochowska