Dokąd po bezpłatne konto bez dodatkowych warunków?

2015-04-24 19:39:40

Chociaż coraz więcej banków podnosi opłaty za użytkowanie kont lub wprowadza dodatkowe warunki, które należy spełnić, by nie ponosić kosztów, to jednak bezpłatne bezwarunkowo konta nie zniknęły całkowicie z polskiego krajobrazu bankowego.

Bank SMART: SMART Konto

Całkowicie darmowe konto posiada obecnie Bank SMART. Możemy w przypadku SMART Konta liczyć na darmowe przelewy, a także korzystanie bez opłat z bankomatów w kraju i za granicą. Otrzymamy tutaj również darmową kartę debetową, nie płacąc ani za jej wydanie, ani za jej użytkowanie. Z konta możemy wygodnie korzystać za pomocą aplikacji mobilnej, a dodatkowo możemy otworzyć konto oszczędnościowe SMART Procent, oprocentowanie na 3% w skali roku. Dostępny jest tez limit odnawialny w koncie.

Volkswagen Bank Direct: Konto e-direct – pakiet Standard

Bank proponuje darmowe konto bez żadnych warunków, a do tego otrzymujemy dostęp do funkcji cashback, tzn. dającą możliwość wypłaty pieniędzy w punktach handlowych, na stacjach benzynowych itp. Dodatkowo można się ubiegać o limit kredytowy do 50 tys. zł (maksymalnie 3-krotność dochodów). Przelewy są darmowe z wyjątkiem tych zlecanych przez telefon. Nie zapłacimy również ani za wydanie karty debetowej, ani za jej użytkowanie.

Wypłata środków z bankomatów krajowych jest jednak darmowa dopiero powyżej kwoty 400 zł, a poniżej tej sumy zapłacimy 1,50 zł. Korzystanie z bankomatów za granicą to koszt 10 zł od wypłaty gotówki. Pewną niedogodnością może być fakt, że bank nie posiada własnych oddziałów.

Deutsche Bank: db Smart (dla młodzieży)

Również Deutsche Bank przygotował dla swoich klientów produkt w postaci darmowego konta, bez opłat za otwarcie i prowadzenie rachunku. Przelewy są darmowe z wyjątkiem tych zlecanych telefonicznie (3 zł) oraz realizowanych w placówce banku (10 zł). Kartę do konta otrzymamy za darmo i nie musimy za nią płacić co miesiąc. Za darmo można wypłacać pieniądze z bankomatów sieci Euronet (4200 sztuk), a w pozostałych bankomatach zapłacimy 2% wypłacanej kwoty, jednak nie mniej, niż 8 zł. Taki sam koszt poniesiemy, wypłacając gotówkę za granicą.

Niestety, produkt jest dedykowany klientom w wieku od 13 lat do 18 lat. Oczywiście, dostęp do konta możliwy jest także za pomocą Internetu, telefonu lub w placówkach banku, których jest blisko 147 na terenie Polski. Brak jest dostępu do debetu, ale tylko dlatego, że to rachunek dedykowany młodzieży.  

Emilia Kasińska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam