Jak skorzystać z szybkiej pożyczki na Poczcie?

2015-04-15 11:33:44

Bank Pocztowy przygotował dla swoich klientów nową ofertę pożyczkową. Chcąc zrobić konkurencję instytucjom pozabankowym, Pocztowy proponuje szybką pożyczkę bez oprocentowania, ale za to z 20-proc. prowizją.

Do niedawna różnica pomiędzy ofertą bankową i pozabankową była jasna i przejrzysta. Banki sprzedawały pożyczki na okres zwykle od trzech miesięcy w górę, a zarabiały głównie na odsetkach, natomiast firmy pożyczkowe udzielały zobowiązań na miesiąc, zaś ich głównym zyskiem były prowizje i opłaty dodatkowe.

Teraz jednak granice miedzy ofertami banków i instytucji pozabankowych zaczęły się zacierać. Banki zaczęły upodabniać ofertę do chwilówek w reakcji na spadające stopy procentowe. Instytucje finansowe obniżają oprocentowanie pożyczek, a rekompensują to sobie wyższymi prowizjami, których wysokość nie jest limitowana ustawowo.

Prowizja zamiast oprocentowania

Bank Pocztowy oferuje pożyczkę podobną do popularnej chwilówki. Oferta ta dostępna jest oddziałach tego banku, a także w blisko 7 tys. placówek pocztowych w całym kraju. Marketingowa nazwa tej propozycji to Pożyczka na Poczcie.

Bank Pocztowy w nowej ofercie zrezygnował z odsetek, nie żąda także od klientów wykupienia ubezpieczenia spłaty wierzytelności. Jedynym kosztem zobowiązania jest 20% prowizji, naliczanej od kwoty pożyczki. Bank udziela Pożyczki na Poczcie na okres od 1 do 9 miesięcy, a kwota pożyczki waha się od 300 zł do 3 tys. zł.

Formalności na poczcie

Zaciągnięcie pożyczki ma być proste, tak samo jak w firmie pożyczkowej. Nie wystarczy jednak sam dowód osobisty. Emeryci i renciści muszą posiadać ze sobą odcinek emerytury lub renty, a pozostali klienci zaświadczenie o uzyskiwanych dochodach. Cały proces formalności i udzielania pożyczki ma być zamknięty podczas jednej wizyty na poczcie.

Kto nie dostanie pożyczki?

Pożyczka na Poczcie nie jest dostępna dla każdego. Nie dostaną jej przedsiębiorcy, nawet jednoosobowe firmy, przedstawiciele wolnych zawodów i osoby zatrudnione na umowę-zlecenie. Wymagane jest także minimum dochodowe - żeby uzyskać pożyczkę w najniższej kwocie, klient musi zarabiać co najmniej 840 zł brutto.

Weryfikacja klienta

Sprawdzając pożyczkobiorcę, pracownik Poczty analizuje dokumenty, a także weryfikuje historię kredytową wnioskodawcy w Biurze Informacji Kredytowej. Jeśli historia jest negatywna, klient pożyczki może nie dostać. Środki oferowane przez Bank Pocztowy wypłacane są tylko w gotówce, ale spłacać zobowiązanie można w gotówce lub przelewem na wskazane konto.

Tomasz Słupczyński

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam