Czy opłaca się założyć konto osobiste z pakietem medycznym?

2015-03-05 11:21:38

W ramach pakietów medycznych dołączanych do kont osobistych możemy liczyć na prywatną opiekę medyczną. Okazuje się, że ceny tych pakietów nie są niskie. Czy warto regularnie płacić za taką polisę oraz czy faktycznie w przypadku zachorowania możemy liczyć na pomoc?

Banki posiadają w swoich ofertach konta osobiste z pakietami medycznymi, w ramach których możemy korzystać z prywatnej opieki medycznej. Przeanalizowaliśmy oferty, sprawdzimy koszty i zakresy tych produktów. Przekonajmy się zatem, czy są to jedynie chwyty marketingowe, czy warto jednak z ofert kont z pakietami medycznymi korzystać.

Pakiet Zdrowia w Getin Banku

Posiadacze kont osobistych w Getin Banku mogą skorzystać z oferty ubezpieczenia Pakiet Zdrowia. W ramach polisy w przypadku wystąpienia choroby beneficjent może skorzystać z usług w sieci placówek partnerskich, jak również z refundacji kosztu usług medycznych poza siecią.

Z ubezpieczenia skorzystać można w jednym z trzech wariantów. Pierwszy z nich to Pakiet Zdrowia w cenie 38,99 zł miesięcznie, ten sam pakiet w ofercie rodzinnej kosztuje już 89,99 zł. Drugim z proponowanych jest Pakiet Zdrowia Plus za 58,99 zł miesięcznie, z możliwością ubezpieczenia również członków rodziny w cenie 139,99 zł. Trzeci z proponowanych pakietów to Pakiet Zdrowia Senior, bez możliwości ubezpieczenia członków rodziny, którego koszt to 29,99 zł miesięcznie. Koszty pakietów nie są więc niskie, ale warto zapoznać się ofertą, ponieważ posiadając Pakiet Zdrowia Plus, można korzystać bez limitu z opieki lekarzy specjalistów, badań laboratoryjnych i diagnostycznych w prywatnych placówkach medycznych, zabiegów ambulatoryjnych itd. Zakres świadczeń jest na prawdę szeroki.

Pakiet Medyczny w Citi Handlowy

Będąc klientem Citi Handlowego, skorzystać można z Pakietu Medycznego do Konta Osobistego, posiadając dostęp do usług lekarzy i badań w prywatnych placówkach medycznych Grupy LUX MED. Klienci mogą wybierać spośród czterech wariantów.

  • Wariant I w cenie od 28 zł do 38 zł miesięcznie umożliwia skorzystanie z usług kilku specjalistów, wybranych testów medycznych oraz z LUX MED Assistance.
  • Wariant II w cenie od 52 zł do 62 zł dodatkowo daje możliwość skorzystania z wybranych zabiegów ambulatoryjnych.
  • Koszt wariantu III waha się od 45 zł do 55 zł miesięcznie, jego zakres został poszerzony o możliwość konsultacji z większą grupą specjalistów.
  • Wariant najszerszy kosztuje od 92 zł do 102 zł miesięcznie. W jego przypadku skorzystać można dodatkowo z wybranych zabiegów ambulatoryjnych i zabiegów rehabilitacyjnych. Ponadto klienci Citi Handlowego mogą otrzymać 10 proc. rabatu na pozostałe usługi LUX MED.

W BPH Pakiet Assistance

Inne rozwiązanie proponuje Bank BPH. Dla każdego właściciela Maksymalnego Konta i Kapitalnego Konta przygotowano nieodpłatny Pakiet Assistance, w skład którego wchodzi między innymi Assistance Medyczne. Klient może liczyć na udzielenie pomocy jemu i jego dzieciom w razie wypadku, zorganizowanie porady medycznej w razie nagłego zachorowania, a także dostawę leków, wizytę lekarza czy pielęgniarki. Warto zaznaczyć, że objęcie ochroną ubezpieczeniową następuje nieodpłatnie po zawarciu umowy o konto. Ochrona ubezpieczeniowa rozpoczyna się już następnego dnia po podpisaniu umowy o prowadzenie rachunku.

Banki we współpracy z towarzystwami ubezpieczeniowymi proponują swoim klientom różnego rodzaju ubezpieczenia. Jeśli planujemy wykupić pakiet prywatnej opieki medycznej, warto zastanowić się nad taką opcją, ponieważ prawdopodobnie oferta, która zostanie nam przedstawiona jako klientowi danego banku będzie korzystniejsza niż ta, którą otrzymalibyśmy bez uwzględnienia posiadania np. konta w danej instytucji.

Żaneta Pilarska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam