Wskazując cel kredytowania, oszczędzasz

2015-03-12 15:34:20

Zaciągając kredyt w banku, warto wybrać kredyt celowy. Wówczas możemy liczyć na spore obniżki oprocentowania w stosunku do pożyczki na dowolny cel. Sprawdźmy, ile możemy zyskać.

Redukcję oprocentowania kredytu bankowego może nam zapewnić wybranie kredytu celowego: na samochód, remont czy mieszkanie. Ile możemy dzięki celowym formom finansowania zaoszczędzić?

  W BGŻ wyższa kwota na remont

  Bank BGŻ posiada w swojej ofercie pożyczkę gotówkową na dowolny cel, w ramach której można pożyczyć do 100 000 zł bez dodatkowych zabezpieczeń. Jeśli klient wykupi pakiet ubezpieczeń, może skorzystać z oprocentowania na poziomie 7-10 proc. W przypadku kredytu bez zabezpieczenia z przeznaczeniem na cel konsumpcyjny oprocentowanie wyniesie 8-10 proc.

  Pożyczka na remont i wyposażenie oprocentowana jest od 6 proc. (według zmiennej stopy ustalanej jako suma: stopy referencyjnej WIBOR 6M oraz marży banku w wysokości 3,28 proc.). Maksymalnie możemy otrzymać nawet 500 000 zł. Okazje się więc, że decydując się na kredyt celowy, możemy liczyć na niższe oprocentowanie i wyższą kwotę kredytu.

  1 p.p. tańszy kredyt na samochód w BNP Paribas

  A co z kredytem, jeśli wskazanym celem będzie samochód? Porównajmy pod tym kątem ofertę BNP Paribas. Decydując się na kredyt gotówkowy, możemy liczyć na oprocentowanie od 5,9 proc., kwotę kredytu od 2000-150 000 zł przy okresie kredytowania do 7 lat. Kredyt samochodowy oprocentowany będzie natomiast od 4,99 proc., okres kredytowania wydłuża się do 8 lat, a kwota kredytu może wynieść nawet 500 000 zł.

  Oczywiście, decydując się na kredyt, zawsze przeliczmy dokładnie i zastanówmy się, która opcja będzie najbardziej odpowiednia dla nas. Podane informacje co prawda są tylko ofertami przykładowymi, jednak decydując się na kredyt celowy, co do zasady banki będą w stanie zaproponować lepsze warunki.

  Żaneta Pilarska

  Słownik finansowy
  Kalkulatory

  Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

  Sprawdzam