Z Kartą Dużej Rodziny dostaniesz tańszy kredyt hipoteczny

2015-03-11 15:06:48

Karta Dużej Rodziny umożliwia uzyskanie licznych zniżek (dostępnych w całej Polsce) dla rodzin z co najmniej trójką dzieci. Dzięki karcie, wielodzietne rodziny mogą liczyć także na tańsze kredyty hipoteczne - i to bez względu na dochód.

22 grudnia 2014 r. prezydent RP Bronisław Komorowski podpisał ustawę o Karcie Dużej Rodziny. Jest to system zniżek dostępnych w całej Polsce dla rodzin z trójką dzieci, niezależnie od dochodu. W programie biorą udział także banki, które oferują wielodzietnym rodzinom tańsze kredyty hipoteczne.

PKO BANK POLSKI

W ofercie Własny Kąt Hipoteczny PKO Bank Polski proponuje jedne z najniższych warunków cenowych na rynku. Udostępnia finansowanie do 90% wartości nieruchomości, a także długi okres kredytowania – do 35 lat. Raz w roku kredytobiorca może skorzystać z wakacji kredytowych, czyli możliwości zawieszenia spłaty jednej raty. Otrzymać można również karencję w spłacie kapitału podczas realizacji inwestycji nawet do 36 miesięcy. Korzystając z tej oferty, możemy przeznaczyć 25% kwoty kredytu na dowolny cel. Można więc kupić mieszkanie i je dowolnie wyposażyć lub wymienić samochód czy spłacić dotychczasowe pożyczki.

Sprawdź też: MdM będzie przyjaźniejsze dla rodzin

Dodatkowo posiadacze Karty Dużej Rodziny mogą liczyć na:

  • obniżoną o 50% prowizję za udzielenie kredytu (w stosunku do oferty standardowej);
  • brak opłat za: kontrolę inwestycji przed wypłatą transzy kredytu, kontrolę nieruchomości przed zawarciem umowy, kontrolę kredytowanej nieruchomości, potwierdzającej prawidłowe wykorzystanie środków, wycenę nieruchomości.

BOŚ BANK

BOŚ Bank w ramach programu Karta Dużej Rodziny posiada trzy oferty: Dom Energooszczędny, Standardowy Kredyt Hipoteczny oraz BOŚ EKOsystem.

Dom Energooszczędny z dotacją przygotowany jest we współpracy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W założeniu chodzi o obniżenie kosztów eksploatacji nieruchomości dzięki odpowiednim standardom energooszczędnym. Kredytobiorca zyskuje niższe koszty ogrzewania domu i nawet 50 tys. zł bezzwrotnej dotacji.

Sprawdź też: Budujesz dom? Weź tani kredyt ekologiczny

Dzięki Karcie Dużej Rodziny kredytobiorca może otrzymać:

  • zwolnienie z prowizji za przyznanie kredytu (standardowo jest to 2,5% kwoty kredytu) lub
  • 50% prowizji za przyznanie kredytu i obniżenie marży o 0,1 p.p.

Standardowy Kredyt Hipoteczny w BOŚ Banku pozwoli na sfinansowanie budowy lub zakupu domu na rynku pierwotnym albo wtórnym, podobnie - mieszkania, a także remontu, adaptacji budynku lub zakupu działki budowlanej. Dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny bank ten przygotował dwa warianty do wyboru:

  • brak prowizji za przyznanie kredytu (standardowo 2% kwoty kredytu), marża od 1,49%, okres kredytowania do 35 lat lub
  • 50% prowizji za przyznanie kredytu (standardowo 2% kwoty kredytu), marża od 1,39%, okres kredytowania do 35 lat. 

BOŚ EKOsystem na rodzin, które myślą o wybudowaniu własnego domu, wykorzystującego odnawialne źródła energii. Dzięki takiemu budownictwu możliwe będzie zmniejszenie kosztów utrzymania domu – ogrzewania i ciepłej wody. System składa się z czterech modułów: solarnego + fotowoltaicznego + powietrznej pompy ciepła + kotłowni.

Rodziny zaopatrzone w kartę mogą liczyć na:

  • zwolnienie z prowizji za przyznanie kredytu(tj. 1,5% kwoty kredytu) lub
  • zmniejszenie o 50% prowizji za udzielenie kredytu (standardowo 1,5% kwoty kredytu) oraz zmniejszenie marży kredytu o ,1 p.p. w stosunku do oferty standardowej   
Tomasz Słupczyński

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam