Konsolidacja pod hipotekę: ile kosztuje w eurobanku?

2015-02-07 11:34:32

Jeśli posiadamy kilka zobowiązań, czasami korzystniej jest połączyć je w jeden kredyt, co może znacząco zmniejszyć obciążenie domowego budżetu. Sprawdźmy, ile kosztuje konsolidacja pod hipotekę w eurobanku.

Konsolidacja wielu zobowiązań pozwala nie tylko uporządkować domowe finanse, ale również może odciążyć domowy budżet w skali miesiąca. Jak w tym zakresie zaprezentuje się hipoteczny kredyt konsolidacyjny w eurobanku?

W ofercie eurobanku możemy połączyć w jedno różnorodne zobowiązania kredytowe takie, jak kredyty hipoteczne, gotówkowe, ratalne, samochodowe, ale również kredyty odnawialne czy zadłużenie na kartach kredytowych.

W ramach hipotecznego kredytu konsolidacyjnego eurobanku możemy uzyskać kredyt o wysokości 70% wartości zabezpieczenia hipotecznego. Spłata zadłużenia może zostać rozłożona na maksymalnie 20 lat, będąc regulowana w ratach równych lub malejących. Raz na 12 miesięcy możliwe jest skorzystanie z wakacji kredytowych.

Jeśli sami zarabiamy za mało, by móc liczyć na pozytywną decyzję kredytową, podczas wnioskowania o kredyt można łączyć własne dochody z dochodami osób trzecich. Eurobank akceptuje przy tym różne źródła dochodu, nawet z zagranicy.

Nie zapłacimy żadnej opłaty przygotowawczej, ani prowizji za rozpatrzenie wniosku, ale promesa kredytowa będzie nas kosztowała 150 zł. Prowizja za udzielenie kredytu to maksymalnie 3% od kwoty kredytu netto.

Marża banku to 4,49%, a oprocentowanie nominalne – 6,55% w skali roku. Oprocentowanie można obniżyć, wykupując dodatkowe produktu eurobanku:

  • gdy zdecydujemy się na ROR w pakiecie On-line lub Prestiż z deklaracją wpływu wynagrodzenia na to konto przez cały okres kredytowania, oprocentowanie spadnie o 0,2 p.p.,
  • karta kredytowa to obniżka o 0,1 p.p.,
  • lokata terminowa z wpłatą minimum 15 tys. zł na co najmniej 12 miesięcy to kolejne 0,1 p.p. na oprocentowaniu,
  • podobnie 0,1 p.p. obniżki w zakresie marży zyskamy przy wykupieniu jednostek funduszu inwestycyjnego,
  • oszczędność 0,1 p.p. poczynimy również wykupując ubezpieczenie na życie i tyle samo dzięki polisie od utraty pracy.

Warto od razu dodać, że do czasu uprawomocnienia się wpisu hipoteki na nieruchomości, która jest zabezpieczeniem, marża wzrasta o 0,85 p.p.

Oprócz dwóch dokumentów potwierdzających tożsamość, należy również przedłożyć dokumenty dotyczące zobowiązań, jakie będziemy konsolidowali oraz dokumenty związane z zabezpieczeniem kredytu. Oczywiście, należy także poświadczyć nasze dochody stosownym zaświadczeniem. W zamian za to bank deklaruje szybką procedurę przyznania kredytu.

Warto rozważyć tego rodzaju kredyt konsolidacyjny również z tego powodu, że produkt bankowy zabezpieczany hipoteką jest zawsze tańszy od zobowiązań zabezpieczanych w inny sposób lub niezabezpieczanych.

Ilona Maciejuk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam