Prześwietlamy kredyt hipoteczny w eurobanku

2015-04-14 09:43:14

Kredyt hipoteczny to często jedyny sposób na kupno własnego mieszkania. Tylko, w którym banku pożyczyć, by było najtaniej? Dziś sprawdzamy promocyjną ofertę eurobanku "W parze taniej".

Eurobank przygotował dla swoich klientów promocyjną ofertę kredytu hipotecznego, reklamowanego hasłem "W parze mieszkanie wychodzi taniej!". Czy warto z niej skorzystać? Jakie są jej największe atuty?

We dwoje - więcej...

Eurobank zachęca do przystępowania do umów kredytowych razem ze współkredytobiorcą. Dlaczego? Dzięki połączeniu dochodów obu osób podnosi się zdolność kredytowa, można więc pożyczyć na dom czy mieszkanie więcej. Bank honoruje różne źródła dochodu, pozwala uzyskać dodatkowe środki na remont lub wykończenie mieszkania, a nawet umożliwia połączenie kredytu mieszkaniowego z kredytem na dowolny cel i konsolidacyjnym.

...i taniej

Dzięki temu, że za spłatę rat odpowiadają wspólnie dwie osoby, bank ogranicza ryzyko kredytowe. Może skutkiem tego zaproponować korzystniejsze warunki spłaty. Ile można zyskać, wnioskując we dwoje? Zależy od tego, na którą opcję kredytową się zdecydujemy:

Z jednej strony mamy dostępną ofertę z 2% prowizją, gdzie najniższa marża (dostępna przy LtV do 60% włącznie) przy dwóch lub więcej źródłach dochodu wynosi 1,3% (dla porównania: przy 1 źródle dochodu marża zaczyna się od 1,5%).

  • 0% prowizji

Z drugiej strony eurobank oferuje opcję kredytu z zerową prowizją. Minimalna marża (dostępna przy LtV do 60% włącznie) wyniesie wówczas przy dwóch lub więcej źródłach dochodu: 1,6% (min. 1,8% przy jednym źródle dochodu).

Pozostałe zasady promocji

Warunkiem dla skorzystania z promocji jest skorzystanie z dodatkowych produktów z oferty eurobanku: 

  • polisy na życie oraz
  • konta osobistego (w pakiecie Prestige lub Online/Active z deklaracją przelewu dochodu) oraz
  • karty kredytowej oraz
  • Programu Rodzina i Przyjaciele - gwarantującego 5% zwrotu za wydatki kartą na rozrywkę, sport i rekreację uczestnikom programu.

Dodatkowe warunki

Okres kredytowania kredytu hipotecznego w eurobanku może wynieść maksymalnie 30 lat. Co istotne, już po spłacie 36 rat możliwe jest wcześniejsze spłacenie kredytu bez naliczania dodatkowej prowizji. W czasie spłaty pierwszych 36 rat, kredytobiorca ma możliwość dokonania nadpłaty do 30% początkowego kapitału bez prowizji. Warto na koniec dodać, że konsument nie musi obawiać się, że zapomni o spłacie raty kredytowej. Będzie ona automatycznie pobierania z jego konta osobistego.

Promocja "W parze taniej" trwa od 01.03.2015r. do 31.05.2015r.

Emilia Kasińska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam