Tani kredyt z kontem eurobanku: czy jest tani nie tylko w reklamach?

2015-02-26 11:19:22

Tym razem postanowiliśmy prześwietlić Tani Kredyt z Kontem z oferty eurobanku. Sprawdzamy, czy kredyt jest tani nie tylko w reklamie.

W ramach promocji Tani Kredyt z Kontem eurobank oferuje niskie oprocentowanie, możliwość przeznaczenia środków na dowolny cel i zapewnia o możliwości dopełnienia formalności nawet w 15 minut. Sprawdźmy, jak to wygląda w rzeczywistości na konkretnym przykładzie.

Porównanie pożyczek na 5 tys. zł

Przy kwocie 5 tys. zł z okresem spłaty 24 miesiące kredyt eurobanku mieści się w czołówce zestawienia z ratą w wysokości 234,23 zł. Jedynie złotówkę taniej będziemy płacić miesięcznie w Volkswagen Banku (Kredyt Plus), a dwa złote mniej w ING Banku Śląskim (Pożyczka Standardowa z zabezpieczeniem) i T-Mobile UB (Pożyczka Gotówkowa). W eurobanku oprocentowanie nominalne wyniesie 4,25%, a prowizja 7,6%.

Przy tej samej kwocie, ale 36-miesięcznym okresie spłaty eurobank wysuwa się natomiast na prowadzenie z ratą 159,44 zł.

Warunek: konto osobiste

Aby uzyskać kredyt w ramach wspomnianej oferty, trzeba założyć konto w eurobanku, na które będzie wpływać wynagrodzenie pracownicze lub świadczenie emerytalno-rentowe. Jeśli chcemy przenieść swoje dotychczasowe konto do eurobanku, by to zrobić i złożyć dyspozycję o przelewaniu na nowy rachunek wynagrodzenia, mamy aż miesiąc.

Ile i na jak długo?

Parametry kredytu gotówkowego połączonego z kontem:

  • maksymalna kwota kredytu to 120 000 złotych,
  • okres kredytowania do 108 miesięcy.

To, czy i w jakiej kwocie kredyt zostanie udzielony, zależy jest od pozytywnej oceny zdolności kredytowej wnioskodawcy przez bank.

Co z ubezpieczeniem?

W ramach oferty można skorzystać z pakietu ubezpieczeniowego:

  • ubezpieczenie podstawowe – od śmierci i trwałego inwalidztwa,
  • dodatkowe – od utraty pracy lub czasowej niezdolności do pracy albo poważnego zachorowania (zależne od źródła uzyskiwanych dochodów),
  • pełny pakiet ubezpieczeń – łączy w sobie świadczenia dostępne zarówno w obu wyżej wymienionych pakietach.

SMS przypomni Ci o racie

Eurobank, jako jeden z niewielu - niestety - banków daje możliwość otrzymywania powiadomień SMS o przypominających o terminie raty. To niewątpliwie jedna z cenniejszych usług, zwłaszcza dla zapominalskich klientów.

Sam wybierasz dzień spłaty rat

Kolejną zaletą kredytu jest możliwość wyboru dnia spłaty - możemy go dostosować do charakteru naszego domowego budżetu. Jeśli jednak z czasem zajdzie taka potrzeba, ponieważ np. zmieni się dzień otrzymywania przez nas wynagrodzenia za pracę, możemy dzień płatności rat zmienić. Co najlepsze - mimo że opłata za tę usługę wynosi 20 zł (co i tak nie jest wygórowaną kwotą), to pierwsza operacja w roku kalendarzowym jest bezpłatna.

9,50 zł za wakacje kredytowe

A co jeśli chcemy odpocząć od rat, chwilowo nie mamy na nie pieniędzy lub chcemy przeznaczyć gotówkę na inne wydatki? Biorąc po uwagę, że jeśli po prostu zaniechamy płatności rat, nie wywiązując się z obowiązków kredytobiorcy, opłata za wysłanie monitu listem poleconym wyniesie 19 złotych, lepiej skorzystać z wakacji kredytowych. Są one dostępne raz na 12 miesięcy, ale dopiero po pierwszych 6 terminowo spłaconych ratach. A co z kosztem? Prawie żaden - opłata za usługę wynosi zaledwie… 9,50 zł!

Marzena Kazbieruk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam