Prześwietlamy kredyt konsolidacyjny w Alior Banku

2015-03-04 18:49:54

Sprawdźmy, jak prezentuje się kredyt konsolidacyjny w Alior Banku przy bliższej analizie.

Alior Bank proponuje swoim klientom możliwość spakowania wszystkich rat w jedną i do tego lżejszą. Do tego celu służy kredyt konsolidacyjny, pozwalający na zamianę różnych zobowiązań kredytowych (karty kredytowe, pożyczki, kredyty) w jedno z niską miesięczną ratą.

Ile i na jak długo?

Decydując się na konsolidację w Alior Banku, możemy liczyć na jeden z najdłuższych na rynku okres kredytowania. Wynosić on może nawet 10 lat, co daje mnóstwo czasu na spłatę zadłużenia. Rata może być więc naprawdę niska. Pamiętajmy jednak, że im dłużej spłacamy pożyczki, tym więcej nas kosztują.

W ramach kredytu możemy pożyczyć bez zabezpieczeń i poręczeń maksymalnie nawet do 150 tys. zł. Kredyt udzielany jest tylko w złotówkach.

Minimum formalności

Kredyt konsolidacyjny w Alior Banku wiąże się z minimum formalności. Jeżeli informacje o spłacanych konsolidacją zobowiązaniach znajdują się w Biurze Informacji Kredytowej, możemy uzyskać to finansowanie bez konieczności dostarczania opinii kredytowych z innych banków.

Spłaty kredytu

Kredyt możemy spłacać na wiele sposobów. Możemy to robić przelewem z naszego konta, a także gotówką w kasie Alior Banku. Posiadacze konta osobistego w Alior Banku mogą ustawić także automatyczną spłatę z konta lub zlecać ją internetowo bądź telefonicznie.

Parę słów na temat kosztów

Przyjrzyjmy się propozycji konsolidacyjnej, którą Alior Bank podał na swojej stronie internetowej jako przykład reprezentatywny (warunki oferty wg stanu na 16.01.2015 r.):

  • całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów): 17 726 zł,
  • liczba rat: 54,
  • oprocentowanie nominalne: 11,5%,
  • składka na ubezpieczenie na życie: 3 510,10 zł,
  • opłata przygotowawcza: 431,18 (1,99%) zł,
  • kwota odsetek: 6 186,66 zł,
  • RRSO: 23,84 %,
  • rata: 515,82 zł,
  • całkowity koszt: 10 127,94 zł.
  • całkowita kwota do zapłaty: 27 853,94 zł.

Pożyczając 17 726 zł, ostatecznie po 54 miesiącach oddajemy 27 853, 93 zł. Dużo? Mało? Chyba trochę sporo, biorąc pod uwagę fakt, że w tym samym czasie eurobank proponował konsolidację o niemal 6 tys. zł tańszą po uwzględnieniu wszystkich kosztów, Meritum Bank zaś w ofercie dla najlepszych klientów - o prawie 5 tys. zł tańszą.

Pamiętajmy jednak, że ostateczne warunki kredytowania w Alior Banku zależą od zdolności i wiarygodności kredytowej wnioskodawcy, daty wypłaty pożyczki oraz daty płatności pierwszej raty. Do tego bank gwarantuje przecież najniższą wysokość raty, co oznacza, że może przebić oferty innych kredytodawców.

Gwarancja najniższej raty

Kredyt objęty jest gwarancją najniższej raty. Co to oznacza? Jeśli w trakcie trwania umowy kredytowej lub jeszcze przed jej podpisaniem inny bank zaproponuje nam korzystniejsze warunki spłaty przy tej samej kwocie kredytu i tym samym okresie kredytowania, Alior Bank przebije tę ofertę. Potrzebne będzie do tego przedstawienie formularza informacyjnego z innego banku z informacjami o parametrach tamtej oferty.

Ilona Maciejuk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam