Prześwietlamy kredyt hipoteczny w PKO Banku Polskim: warto korzystać?

2015-02-14 14:54:18

Trwa akcja „Dni otwarte kredytów hipotecznych w PKO BP”. Wszyscy, którzy od 2 do 20 lutego br. wypełnią w placówce banku deklarację udziału w akcji, a potem złożą kompletny wniosek o udzielenie kredytu, będą mogli skorzystać ze specjalnej oferty. Czy warto z niej korzystać?

„Dni otwarte kredytów hipotecznych w PKO BP” to organizowana po raz kolejny akcja, w ramach której klienci mają możliwość uzyskania kredytu hipotecznego Własny Kąt Hipoteczny na promocyjnych warunkach. Dni otwarte dotyczą również oferty pakietowej Własny Kąt Hipoteczny i kredytu hipotecznego MdM.

Kredyt Własny Kąt Hipoteczny przeznaczony jest dla klientów indywidualnych posiadających zdolność kredytową. Pieniądze pożyczone w ramach tej promocji mogą być przeznaczone na praktycznie wszystkie cele mieszkaniowe, od budowy domu, po jego przebudowę, a także nabycie, remont, wykończenie mieszkania itd. Dodatkowo 25% uzyskanej kwoty możemy przeznaczyć na dowolny cel, także na spłatę innych zobowiązań finansowych, takich jak np. karta kredytowa.

Kwota kredytu nie jest ograniczona w ramach promocji. Decydując się na skorzystanie z oferty, możemy przystąpić do 4-letniego ubezpieczenia od utraty pracy i hospitalizacji, dzięki czemu zyskamy na obniżeniu marży kredytu. Koszt ubezpieczenia to 3,25%. Bank wymaga także ubezpieczenia nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych. Można wykupić je bezpośrednio w banku. 

Za udzielenie kredytu zapłacimy od 0% prowizji. Oprocentowanie kredytu hipotecznego stanowi sumę zmiennej stopy rynkowej i stałej, negocjowanej marży banku. Wysokość raty może się zmieniać w wyniku zmiany stopy rynkowej.

Zabezpieczeniem kredytu jest hipoteka na finansowanej lub innej nieruchomości oraz przelew wierzytelności pieniężnej z umowy ubezpieczenia nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych. Wcześniejsza całkowita spłata kredytu będzie nas kosztowała 2% (nie mniej niż 200 zł).

Z oferty PKO BP prezentowanej w ramach dni otwartych może skorzystać każdy, kto złoży kompletny wniosek o udzielenie kredytu hipotecznego do 20 marca 2015 r. i podpisze umowę kredytu w ciągu 30 dni, licząc od dnia podjęcia decyzji kredytowej.

Renata Grochowska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam