Dokąd po kredyt na 10 tys. zł: luty 2015

2015-02-05 17:06:14

Nowy rok, nowe plany na przyszłość, może remont albo nowoczesne kino domowe – na takie wydatki przydałby się kredyt. Kwota 10 tys. złotych to suma, która pozwoli spełnić takie marzenia. Sprawdź, dokąd udać się po kredyt w takiej wysokości, by zapłacić najmniej.

Kredyt zawsze wiąże się z wieloma skomplikowanymi formalnościami, dlatego dobrze jest przygotować wszystkie dokumenty, jeszcze zanim wybierzemy się do banku. Warto również wstępnie wyselekcjonować najatrakcyjniejsze oferty kredytowe. Oto nasze rekomendacje przy założeniu, że pożyczamy 10 tys. zł na 36 miesięcy.

Tani Kredyt z Kontem w eurobanku

Eurobank w ofercie Tani Kredyt z Kontem proponuje miesięczną ratę w wysokości 315,32 zł, co oznacza, że po 3 latach oddamy bankowi kwotę 11 351,43 zł. Oprocentowanie nominalne w tym przypadku to 4,50% w skali roku, a rzeczywiste (RRSO) to 8,74 %. Bank, za udzielenie kredytu, pobiera prowizję w wysokości 6%, co przy tej kwocie wyniesie 600 złotych. W ofercie tej nie jest obowiązkowe wykupienie ubezpieczenia. Niestety, to propozycja przygotowana dla klientów posiadających lub zakładających konto w eurobanku i deklarujących przelewanie wynagrodzenia na ten rachunek. Warto jednak dodać, że raz w roku kredytobiorca dostaje możliwość miesięcznej przerwy w spłacie kredytu 

Pożyczka Standardowa (z zabezpieczeniem) w ING Banku Śląskim

W ING Banku Śląskim w ramach Pożyczki Standardowej z zabezpieczeniem zapłacimy miesięczną ratę 325,02 zł, czyli po 36 miesiącach da nam to kwotę 11 700,88 zł. W tej ofercie oprocentowanie nominalne wynosi 10,50% w skali roku, a oprocentowanie rzeczywiste kształtuje się na poziomie 10,99%. W ING Banku Śląskim nie zapłacimy prowizji za udzielenie kredytu, a dodatkowo możemy wybrać samodzielnie najbardziej dogodny dla nas dzień spłaty raty. Bank nie wymaga również wykupienia ubezpieczenia kredytu.

Kredyt PLUS w Volkswagen Bank direct

Ciekawą propozycję znajdziemy także w Volkswagen Bank direct. W Kredycie Plus nasze miesięczne zobowiązanie ukształtuje się na poziomie 327,34 zł. Po 3 latach da nam to kwotę 11 784,23 zł, którą w sumie zwrócimy bankowi. W Kredycie Plus Volkswagen Bank oferuje oprocentowanie nominalne 10,99% w skali roku, a RRSO to 11,57%.

Warto podkreślić, że nie zapłacimy w przypadku wspomnianej oferty prowizji od udzielenia kredytu, jednak oferta promocyjna trwa tylko do 28 lutego 2015 roku. Nie trzeba tu również wykupywać ubezpieczenia. Maksymalna kwota, jaką możemy pożyczyć w tej ofercie, to nawet 50 tys. zł. Dla stałych klientów Volkswagen Bank Direct posiada także indywidualne oferty promocyjne. 

Tomasz Słupczyński