Skąd wziąć pieniądze na urlop?

2014-12-23 16:07:41

Ferie świąteczne lub zimowe sprawiają, że częściej myślimy o wypoczynku czy urlopie z rodziną. Jedni chcieliby ten czas spędzić szusując na nartach, a inni wolą ciepły klimat i plaże. Najczęściej w tych planach największym problemem jest to, skąd wziąć pieniądze.

Urlop najlepiej sfinansować, oszczędzając przez cały rok na wcześniej zaplanowany wyjazd. Badania i statystyki wykazują jednak, że większość Polaków, by wypocząć z daleka od domu, zadłuża się na różne sposoby. Gdy oszczędzanie się nie powiodło, pozostaje szukać innego sposobu na opłacenie wymarzonego wyjazdu.

Karta kredytowa

Posiadacze karty kredytowej z dość wysokim limitem mogą pokusić się na wyjazd za środki dostępne w ramach limitu w karcie. Może to być pod wieloma względami najtańsze rozwiązanie, ale tylko, gdy spłacimy zadłużenie w okresie bezodsetkowym. Możemy zdecydować się na taki krok, jeśli np. spodziewamy się w najbliższym czasie przypływu gotówki, którą uregulujemy zadłużenie.

Jeżeli wybierzemy właśnie ten sposób kredytowania, możemy płacić wszędzie kartą kredytową, np. w biurze podróży, hotelu czy w restauracji. Dodatkowym plusem takiego finansowania urlopu, jest także to, że bez przeszkód możemy używać naszej karty za granicą - i będzie to wygodniejsze niż noszenie przy sobie gotówki.

Kredyt odnawialny w rachunku osobistym

Decydując się na sfinansowanie wyjazdu za pomocą pożyczki, warto wziąć pod uwagę nasz limit kredytowy w rachunku osobistym. Taki kredyt mamy dostępny cały czas, więc nie musimy składać wniosku o pożyczkę, odwiedzać placówki bankowej i czekać na decyzję. Zaletą takiego rozwiązania jest także to, że nie płacimy miesięcznych rat ustalonych przez bank, a spłacamy tyle, ile możemy (przy respektowaniu konieczności uregulowania kwoty minimalnej) w wygodnych dla siebie kwotach.

Kredyt gotówkowy

Decydując się na kredyt gotówkowy, musimy zastanowić się, ile będziemy potrzebowali pieniędzy na urlop. Powinniśmy więc podliczyć spodziewane wydatki i zostawić rezerwę na te niespodziewane, by nie zabrakło nam gotówki.

Następnym krokiem jest poszukanie korzystnej oferty kredytowej. Możemy skonsultować się z doradcą lub skorzystać z porównywarki kredytowej Comperia.pl. Potem musimy złożyć odpowiednie dokumenty i czekać na decyzję. Jeśli chcemy zminimalizować formalności ,możemy skorzystać z dostępnych ofert kredytów internetowych.

Każdy marzy o wypoczynku i o mile spędzonym urlopie w jakimś ciekawym miejscu. Warto jednak brać pod uwagę nasze możliwości finansowe. Nie zawsze opłaca się zaciągnąć wysoki kredyt, by kilka dni spędzić w tropikach, bo wysokie raty mogą nam przysłonić przyjemne wspomnienia. 

Emilia Kasińska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam