Ile można zarobić na koncie oszczędnościowym?

2014-12-08 14:17:39

Konto oszczędnościowe to dobry sposób na to, by pomnażać posiadane nadwyżki finansowe. Sprawdź, ile można zarobić na takim rachunku.

Gdy chcemy wybrać konto oszczędnościowe, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. Jednym z najważniejszych jest oprocentowanie, ale nie bez znaczenia jest również częstotliwość kapitalizacji odsetek. Sprawdziliśmy, które oferty banków są obecnie najatrakcyjniejsze.

SMART Procent w Banku SMART

Jeśli zdecydujemy się na założenie konta osobistego w Banku SMART, możemy otworzyć konto oszczędnościowe na 4% w skali roku. W ramach oferty dostępny jest jeden darmowy przelew wychodzący w miesiącu. Pozostałe kosztują po 5 zł.

Sprawdź też: Inwestowanie w srebro od podstaw

Konto Oszczędnościowe w Orange Finanse

4% na koncie oszczędnościowym oferuje także Orange Finanse. Promocyjne oprocentowanie dotyczyć będzie jednak tylko środków do 10 000 przez 3 m-ce od założenia rachunku. W tym przypadku również obowiązkowe będzie posiadanie lub założenie rachunku bieżącego, tak samo jak tylko 1 przelew wychodzący w miesiącu będzie bezpłatny, kolejne kosztują po 5 zł.

Konto Oszczędnościowe w Getin Online

Ciekawą propozycję przygotował Getin Online. Jego Konto Oszczędnościowe oprocentowane jest na poziomie 3,5% w skali roku. Niestety, tyle dostaniemy tylko do końca miesiąca, w którym nastąpiło założenie rachunku oraz przez kolejne 3 miesiące kalendarzowe. Po tym okresie zarobimy już tylko 2% w skali roku. Konto oszczędnościowe otworzymy tylko, jeśli posiadamy już rachunek ROR w Getin Online z usługą GB24.

Pierwszy przelew w miesiącu jest bezpłatny. Nie zapłacimy również za założenie i prowadzenie konta. Oczywiście, mamy do niego pełny dostęp online tym bardziej, że bank nie posiada placówek.

Indeksowane Konto Oszczędnościowe w Toyota Banku

Nieco mniej niż w Getin Online, bo 3,15% w skali roku, zarobimy na Indeksowanym Koncie Oszczędnościowym w Toyota Banku. Nie musimy jednak zakładać dodatkowego rachunku osobistego. Również wszystkie przelewy są darmowe.

Sprawdź też: Jak zarabiać na opcjach walutowych?

Bank pobiera 30 zł za prowadzenie konta, które jednak zwraca, gdy nie dokonano żadnych wypłat z konta w poprzednim miesiącu. Oprocentowanie jest skonstruowane na bazie WIBOR 3M powiększonej albo pomniejszonej (uzależnione jest to od progu kwotowego) o marżę 0,25%.

Konto Oszczędnościowe w ING Banku Śląskim

Nie musimy również posiadać rachunku ROR w ING Banku Śląskim, gdy chcemy skorzystać z Konta Oszczędnościowego. Darmowy jest w tym przypadku tylko 1 przelew wychodzący miesięcznie, zlecony przez Internet. W ramach oferty uzyskamy oprocentowanie 3% w skali roku, tylko przez 4 miesiące od dnia otwarcia konta. Oprocentowanie standardowe wynosi 1,50%.

Konto Oszczędnościowe w Orange Finanse oraz SMART Procent w Banku SMART

Na deser zostawiliśmy dwie najlepsze propozycje: Konto Oszczędnościowe w Orange Finanse oraz SMART Procent w Banku SMART. W obydwu przypadkach czeka na nas 4% w skali roku. Pewną niedogodnością jest wymóg posiadania ROR-u w jednej i drugiej ofercie. Zarówno Orange Finanse, jak i Bank SMART umożliwiają jeden darmowy przelew w miesiącu. Niestety w Orange oprocentowanie 4% otrzymamy tylko na 3 miesiące.

Na rynku znajdziemy wiele ofert kont oszczędnościowych. Warto jednak zwrócić uwagę, że przeważnie te najwyżej oprocentowane wymagają korzystania z dodatkowych produktów banku, co wiąże się często z dodatkowymi kosztami.  

Emilia Kasińska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam