Firmy coraz częściej decydują się na kredyty internetowe

2014-12-05 09:26:56

Internet to dodatkowy kanał sprzedaży produktów finansowych. Dzięki niemu banki zyskują nowych klientów zarówno indywidualnych, jak i firmy. Szybkość i prostota załatwiania bankowych transakcji online przyciąga zapracowanych przedsiębiorców. Wielu z nich posiada rachunki bankowe założone on-linie. W zawiązku z tymi, coraz częściej decydują się także na kredyt internetowy.

Przedsiębiorcy to osoby, które są z reguły bardzo zajęcie. Prowadzenie firmy wymaga od nich pełnego zaangażowania, dlatego często narzekają na brak czasu. W takiej sytuacji konto internetowe powiązane z możliwością kredytową bardzo ułatwia przedsiębiorcom życie, tak samo, jak mobilne aplikacje bankowe.

Szybka gotówka przez Internet

Wiele banków posiadających strony internetowe, oferuje firmom nie tylko konta bankowe, ale także kredyt online. Często są to propozycje przygotowane specjalnie dla firm posiadających w danej instytucji finansowej rachunek firmowy. mBank, na przykład, oferuje przez Internet przedsiębiorcy kredyt w kwocie 50 000 złotych bez żadnych formalności. Bank BPH proponuje firmom nawet 1 000 000 złotych bez biznesplanu.

Aby uzyskać kredyt przez Internet, wystarczy wejść na stronę www banku, zalogować się w systemie, wypełnić wniosek i przekazać go online. Po wysłaniu formularza na decyzje banku przedsiębiorca  czeka tylko kilkanaście minut. W tym wypadku bank przyznaje kredyt na podstawie obrotów i aktywności konta firmowego. Środki finansowe na koncie firmy mogą być już następnego dnia.

Jest to bardzo łatwy i szybki sposób na finansowanie. Gdyby przedsiębiorca chciał załatwić formalności w placówce bankowej, często zajęłoby mu to o wiele więcej czasu, a nierzadko musiałby przedstawić dodatkowe dokumenty, jak zaświadczenie z ZUS-u czy z US-u.

Wady i zalety kredytu przez Internet

Przede wszystkim, ogromna zaletą kredytu przez Internet jest szybkość załatwiania wszystkich formalności, czyli oszczędność czasu. Dodatkowym walorem takiej pożyczki dla firmy jest minimum formalności, często wystarczy wypełnić wniosek. Wadą kredytu zaciąganego przez Internet może być niska kwota pożyczki, ponieważ przy pierwszych kredytach online banki stosują limity.

Kredyt przez Internet dla firmy jest wygodnym rozwiązaniem. Jednak tak samo, jak przy każdej innej pożyczce, warto zapoznać się dokładnie z każdą dostępną ofertą kredytową i sprawdzić, czy warunki nie są znacznie gorsze w porównaniu do pożyczki w placówce. 

Marzena Kazbieruk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam