Ile kosztuje Ford Mondeo w leasingu?

2015-02-24 13:33:45

Leasing samochodowy cieszy się coraz większym zainteresowaniem zarówno wśród firm, jak i klientów indywidualnych. Ile kosztuje leasing Forda Mondeo, jednej z najlepszych marek samochodowych?

Od czasu wejścia w życie ustawy o leasingu konsumenckim coraz więcej osób decyduje się na leasing samochodów, bowiem jest to tańszy sposób na wejście w posiadanie auta. Początkowo klient firmy leasingowej użytkujący wybrany samochód nie jest jego właścicielem, ale później może takie auto wykupić na korzystnych dla siebie warunkach. Generalnie jednak więcej osób sięga po tego typu auta, gdy są im niezbędne do prowadzenia działalności gospodarczej.

Sprawdź też: Tarcza podatkowa w leasingu operacyjnym - oblicz, ile zaoszczędzisz

Po auta marki Ford najlepiej udać się do firmy leasingowej Ford Leasing, ponieważ tam można najtaniej wejść w posiadania samochodu dostawczego oraz osobowego. Należy pamiętać, że dla osób prowadzących własny biznes – tak samo zresztą jak przy klientach indywidualnych – leasing samochodów jest ekonomiczniejszym sposobem na wejście w posiadania auta oraz późniejsze jego użytkowania. Poza tym użytkownicy aut, decydując się na leasing, nie zamrażają własnych środków finansowych.

Ford Leasing przygotował interesującą ofertę dla przedsiębiorców dopiero rozpoczynających swoją działalność gospodarczą. W ofercie promocyjnej Ford Leasing kładzie nacisk na uproszczone procedury, możliwość wyboru okresu trwania umowy, atrakcyjne warunki ubezpieczenia, dostosowanie warunków leasingu do możliwości finansowych klienta, wysokość opłaty wstępnej, a także na harmonogram spłat czynszowych. 

Firma Ford Leasing proponuje zapoznanie się z warunkami oraz kosztami leasingu samochodowego na przykładzie Forda Mondeo 2.0  TDCi 115 KM Trend. Jeżeli ktoś by się zdecydował na taką ofertę, będzie musiał wpłacić 20 proc. opłaty wstępnej. Jest to dość wysoka kwota, która szczególnie w przypadku początkujących przedsiębiorców może się okazać progiem nie do przejścia. Poza tym, jeżeli klient później zdecyduje się na wykup auta, będzie musiał zapłacić 1 proc. Liczbę rat czynszowych można wybrać: albo 36 rat, wówczas koszt jednej raty miesięcznej wyniesie 1981 zł, albo 60 rat, wówczas koszt raty miesięcznej zmniejszy się do 1283 zł.

Sprawdź też: Polisa OC - poprzez firmę leasingową czy indywidualnie?

Zanim zdecydujemy się na wybór najkorzystniejszej oferty leasingu Forda Mondeo, należy również przeanalizować oferty innych firm leasingowych. Oferta leasingu samochodowego jest bogata i różnorodna. Firmy leasingowe, tak samo jak banki, mają różne warunki leasingu, różną cenę. Różne są też rodzaje leasingu. Nie jest łatwe dobranie jak najkorzystniejszej dla firmy oferty, bowiem pod uwagę powinno się wziąć wiele czynników, jak chociażby branżę, w jakiej firma działa, jej sytuację finansową, potrzeby i plany przedsiębiorstwa. Najlepiej wybierać najkorzystniejszą ofertę leasingową wraz z doradcą finansowym.

Marzena Kazbieruk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam