Prowadząc działalność gospodarczą, też weźmiesz kredyt na oświadczenie

2014-11-21 14:33:07

Czy prowadząc działalność gospodarczą, przedsiębiorca może wziąć w banku kredyt na oświadczenie, czy jest to raczej niemożliwe?

Osoby decydujące się na założenie własnej działalności gospodarczej powinny mieć wszystko dokładnie zaplanowane. Przede wszystkim - formy finansowania zewnętrznego. Jeżeli firmie brakuje gotówki, traci płynność finansową, a stąd tylko krok do bankructwa. Czasami szybka gotówka może pomóc w utrzymaniu płynności finansowej firmy oraz zapobiec jej upadkowi. Najszybciej można uzyskać gotówkę w ramach kredytu na oświadczenie. Czy w bankach można taki kredyt uzyskać? Jak wiadomo, banki niezbyt chętnie kredytują firmy, tym bardziej jeżeli ich sytuacja finansowa nie do końca jest jasna.

Generalnie banki niechętnie udzielają kredytów na oświadczenie, ale można sprawdzić na przykład oferty Getin Banku, Idea Banku czy PKO BP. Jeżeli nawet przedsiębiorcy znajdą kredyty dla firm na oświadczenie w bankach, muszą mieć świadomość, że banki i tak sprawdzą wiarygodność firm starających się o takie kredyty. Poza tym należy również się liczyć z wyższym oprocentowaniem lub prowizją, a także koniecznością wykupienia dodatkowych produktów bankowych. Każdą taką ofertę należy dokładnie sprawdzić. Często jednak firmy nie mają innego wyjścia, dlatego decydują się na dodatkowe koszty.

Z pewnością spore problemy będą mieli przedsiębiorcy mający złą historię kredytową, szans na kredyt nie mają osoby, które nie mogą się pochwalić zdolnością kredytową.Pozostają zatem pożyczki na oświadczenia w firmach pozabankowych. W przypadku dużych kwot z pewnością nawet instytucje pozabankowe zweryfikują możliwości finansowe swoich klientów.

A co dla tych klientów, którzy nie mają żadnych problemów? Comperia.pl przygotowała dla użytkowników zestawienie najkorzystniejszych kredytów dla firm na działalność bieżącą. ING Bank Śląski przygotował ofertę Aktywni nie płacą – z kontem Direct dla firmy. Jest to linia kredytowa do konta na bardzo dogodnych warunkach. Limit, jaki może w tym banku uzyskać firma, to 500 tys. zł. Na drugim miejscu jest BZ WBK. Jest to kredyt dla firm z ubezpieczeniem Biznes Gwarant. Warto też zatrzymać się nad ofertą Idea Banku, czyli kredytem dla firm online bez zaświadczeń z ZUS i US nawet do 250 tys. zł.

Renata Grochowska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam