Najnowsze promocje kont oszczędnościowych: listopad 2014

2014-11-17 18:21:06

W październiku najlepszym kontem oszczędnościowym był między innymi rachunek w Smart Banku oprocentowany aż na 4 proc. A jakie najnowsze promocje kont oszczędnościowych są dostępne w listopadzie 2014 r.?

Tak wysoko oprocentowanego konta oszczędnościowego na rynku bankowym dawno nie było, jednak najlepsze oferty produktów bankowych zmieniają się jak w kalejdoskopie. Obecnie w rankingu Comperia.pl najlepsze konto oszczędnościowe mają w swojej ofercie Orange Finanse oraz Bank SMART. Oba oferują po 4 proc. w skali roku. W tym pierwszym banku jest to jednak promocja trwająca 3 miesiące.

Kilka banków oferuje konta oszczędnościowe na 3,5 proc. Są to: BGŻOptima, bossabank i GetinOnline. Niestety, dwa ostatnie wymagają założenia konta osobistego. Ponadto, tylko jeden przelew w miesiącu jest z nich bezpłatny. Żaden z wymienionych banków jednak nie żąda żadnych opłat za założenie konta oszczędnościowego ani za jego prowadzenie.

3,15 proc. do końca roku można zarobić w Toyota Banku. Aby założyć Indeksowane Konto Oszczędnościowe w tym banku, nie trzeba posiadać konta osobistego. Oprocentowanie konta zależy od stawki WIBOR. Poważnym minusem Indeksowanego Konta Oszczędnościowego jest 30-złotowa opłata pobierana w miesiącach, w których doszło do przelewu z rachunku.

Oprocentowanie na poziomie 3,03 proc. obowiązuje w banku Citi Handlowy na Koncie SuperOszczędnościowym. Ponadto w kilku banków zarabia się 3 proc. w skali roku. Te instytucje to: ING Bank Śląski, Meritum Bank, PKO Bank Polski, BNP Paribas, Deutsche Bank, BIZ Bank i Bank Millennium.

Należy zawsze czytać szczegóły ofert promocyjnych, ponieważ często można doczytać się niekorzystnych zapisów. Nawet jeżeli są to oferty promocyjne, należy sprawdzić, jakiego okresu dotyczą i co stanie się, jeżeli promocje mijają. Jakie jest wówczas oprocentowanie i jakie warunki użytkowania takich kont? Do każdej promocji należy podchodzić z dużym dystansem i dokładnie ją analizować.

Konta oszczędnościowe cieszą się sporym zainteresowaniem, ponieważ można na nie wpłacać nawet niewielkie kwoty, a w razie wypłaty właściciel nie traci zgromadzonych odsetek. I co równie ważne: pieniądze zgromadzone na kontach oszczędnościowych chronione są tak jak na lokatach przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Jeżeli ktoś decyduje się na założenie konta oszczędnościowego, niech najpierw sięgnie do najnowszego zestawienia Comperia.pl, ponieważ oferty bankowe często się zmieniają, a rankingi porównywarki są zawsze aktualne.

Emilia Kasińska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam