Szukamy taniego kredytu i konta bieżącego dla mikrofirmy

2014-11-18 14:26:22

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej wymaga środków finansowych (których najczęściej małe firmy nie posiadają w nadmiarze) oraz taniego konta bieżącego. Jak szukać taniego konta i taniego kredytu na bieżącą działalność?

Czy mikrofirmom potrzebne jest dodatkowe konto, czy też wystarczy prywatne konto bieżące przedsiębiorcy? Zasadniczo w przypadku jednoosobowej działalności konto osobiste spełnia swoje role, i wydaje się wygodniejsze. Jeśli jednak przedsiębiorca chce wyraźnie oddzielić finanse własne od firmy, może otworzyć rachunek firmowy. Jeżeli przedsiębiorca zdecyduje się na założenie w miarę taniego konta na działalność gospodarczą, to powinien przeanalizować oferty takich banków, jak Idea Bank, Meritum Bank, Bank Pocztowy, mBank czy ING Bank Śląski.

Bez środków z zewnątrz nie da się prowadzić własnego biznesu. Żadna firma nie dysponuje tak dużymi środkami własnymi, aby zapewnić sobie normalną działalność. Dla mikrofirm w miarę tani kredyt bankowy to często jedyna szansa na utrzymanie się na rynku. Comperia.pl stara się przeanalizować najkorzystniejszą ofertę kredytową nie tylko dla mikrofirm, ale również dla małych i średnich przedsiębiorstw. Kredyty dla firm podzielić można na dwie grupy: na obrotowe oraz inwestycyjne. Oczywiście, mikrofirmy nie potrzebują aż tak dużych pieniędzy, jak duże czy nawet średnie firmy, co nie oznacza, że nie potrzebują ich wcale. W ofercie bankowej można znaleźć oferty kredytów dla mikrofirm zatrudniających kilka osób. Najczęściej są to kredyty na bieżące wydatki. Comperia.pl stara się podpowiedzieć, w jakich bankach przedsiębiorcy małych firm powinni szukać finansowego wsparcia.

Ciekawa wydaje się oferta kredytu obrotowego dla małych firm w BIZ Banku. Kredyt w wysokości 5 tys. zł przedsiębiorca może otrzymać bez zbędnych procedur, badania zdolności kredytowej, a niewielki limit kredytowy mikrofirma może otrzymać już na początku swojej działalności. Comperia.pl podkreśla, że kwoty kilkutysięczne mogą wydawać się małe, ale dla rozpoczynających działalność niewielkich firm bywają one nie do przeceniania. Często poprawiają płynność finansową.

Warto również sprawdzić ofertę Idea Banku, który już od kilku lat pomaga małym i średnim firmom. W swojej ofercie ma wiele rodzajów kredytów oraz kont dla firm. Przedsiębiorcy często korzystają z propozycji tego banku. Warto również sprawdzić oferty tego typu na przykład w BPH czy mBanku, a także w PKO BP. W przypadku kredytu obrotowego MSP w PKO BP bank nie wymaga żadnego stażu na rynku, ani nie wymaga zawarcia dodatkowej umowy ubezpieczenia. Żąda jednak 1,5 proc. prowizji.

Prowadzenia firmy bez konta bankowego jest niemożliwe, bez finansowego wsparcia również. Dlatego decyzja o wyborze tak jednego, jak i drugiego produktu bankowego powinna być dokładnie przemyślana.

Marzena Kazbieruk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam