Skąd wziąć pożyczkę na szybki remont mieszkania?

2014-11-06 18:04:56

Remont mieszkania bywa zwykle dość kosztownym przedsięwzięciem. Zaplanowane odświeżenie lokalu można jeszcze spróbować sfinansować z oszczędności lub bieżących wynagrodzeń. Gdy własnych pieniędzy jednak nie wystarcza, sięgamy po kredyty. Które z nich okażą się najlepszym wyborem?

Trudniej będzie opłacić remont domu czy mieszkania, gdy był nieplanowany - jeśli zmusza nas do tego na przykład jakaś awaria lub szkoda, która wymaga szybkiego naprawienia. W takich nieprzewidzianych sytuacjach niemal regułą jest próba sfinansowania remontu za pomocą pożyczki gotówkowej.

Wielu konsumentów nie zdaje sobie sprawy z tego, że istnieją także na rynku usług bankowych pożyczki hipoteczne. Rozwiązania te są bardzo korzystne w przypadku, gdy potrzebna nam jest większa kwota (np. 50 tys. zł). Pożyczka hipoteczna jest udzielana pod zastaw nieruchomości i jej spłata może być rozłożona nawet na okres kilkudziesięciu lat. Minusem pożyczki hipotecznej jest znacznie większa ilość formalności, przez które należy przebrnąć. Potrzebna jest na przykład wycena nieruchomości, którą sporządzić musi rzeczoznawca. Wydanie decyzji kredytowej przez bank może potrwać nawet kilka tygodni. Pożyczka hipoteczna jest jednak bardziej opłacalna od kredytu gotówkowego przede wszystkim ze względu na niższy koszt.

Jeżeli bardzo zależy nam na czasie i zamierzamy stosunkowo szybko spłacić zaciągane zobowiązanie, dobrym wyborem może się okazać zwykła pożyczka gotówkowa. W zależności od oferty banku możemy ją uzyskać już podczas jednej wizyty w oddziale. Formalności bywają w jej przypadku ograniczane do minimum szczególnie, jeśli zaciągamy zobowiązanie w naszym głównym banku. Niestety, jest to najdroższe rozwiązanie spośród ofert kredytowych dostępnych w bankach.

Tańszą wersją pożyczki gotówkowej jest kredyt gotówkowy. W jego przypadku obniżenie kosztów jest związane z nieco bardziej dokładną weryfikacją zdolności i wiarygodności kredytowej klienta. Właśnie do tego celu będą potrzebne zaświadczenia o zarobkach, których zwykle będzie wymagał bank.

Poza pożyczką gotówkową i pożyczką hipoteczną możemy skorzystać w niektórych instytucjach finansowych z tak zwanych pożyczek remontowych. To pożyczki gotówkowe udzielane na ten konkretny cel, które nie zawsze wiążą się z koniecznością ustanawiania hipoteki na nieruchomości.

Bez względu na to, na który model kredytowanie się zdecydujemy, warto rozważyć wszystkie plusy i minusy różnych opcji, porównać wiele ofert pod kątem kosztów całkowitych, kosztów dodatkowych, oprocentowania, prowizji i ogólnych warunków umowy, korzystając z porównywarek finansowych, takich jak Compera.pl.

Emilia Kasińska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam