Ile zapłacisz za kredyt na 10 000 zł: listopad 2014

2014-11-05 09:07:28

Suma 10 000 zł w sam raz przyda się na remont, zakup samochodu albo na wyposażenie kuchni w nowe sprzęty AGD. Jesteś ciekawy, ile zapłacisz za kredyt na taką sumę, zaciągając go w listopadzie 2014?

Zbadajmy, jakie warunki przygotowały banki dla swoich klientów w listopadzie. Przedstawiamy ranking najlepszych kredytów gotówkowych na 10 000 zł przy założeniu, że pożyczamy pieniądze na okres 5 lat.

Kredyt Gotówkowy Raz Dwa w Banku Pocztowym

Najkorzystniejsze warunki spłaty w początkach listopada znajdziemy w Banku Pocztowym. Miesięczna rata kredytu na 60 miesięcy zamknie się w granicach 212,42 zł, czyli po 5 latach oddamy w sumie 12 745,27 zł. Nie zapłacimy jednak żadnej prowizji, a oprocentowanie nominalne w skali roku wyniesie 9,99%. Oprocentowanie rzeczywiste (RRSO) ukształtuje się w tym wypadku na poziomie 10,50%. Ubezpieczenie NNW nie jest obowiązkowe, ale jeśli już się na nie zdecydujemy, zapłacimy tylko 0,25%. Niestety, oferta jest przeznaczona jedynie dla pracowników wybranych zakładów pracy.

Kredyt Gotówkowy Taniej Być Nie Może – oferta promocyjna Deutsche Banku

Na drugim miejscu plasuje się Deutsche Bank z ratą 212,85 zł, co daje nam po 5 latach całkowita kwotę do zapłaty w wysokości 12 771,11 zł. W tym wypadku zapłacimy prowizję w wysokości 5% i jest to wartość jednorazowa, doliczana do kredytu. Oprocentowanie nominalne to 7,99% w skali roku. Bank nie wymaga od kredytobiorcy ubezpieczenia kredytu. RRSO kształtuje się na poziomie 10,60%. Ta specjalna promocja Deutsche Banku charakteryzuje się obniżoną marżą, a warunki promocyjne dotyczą kredytu do 100 000 zł. Maksymalny okres spłaty wynosi 7 lat. Trzeba jednak zauważyć, że minimalny wymagany dochód musi kształtować się na poziomie przynajmniej 3 000 zł, a kredytobiorca powinien posiadać umowę o pracę lub prowadzić działalność gospodarczą.

Kredyt Gotówkowy – Bank Zachodni WBK

Podium zamyka oferta bardzo podobna do propozycji Deutsche Banku. W tym przypadku rata również wyniesie 212,85 zł, a po 60 miesiącach oddamy 12 771,11 zł. Pozostałe parametry są takie same, jak w przypadku poprzedniej oferty. Trzeba jednak podkreślić, że to oprocentowanie w przypadku BZ WBK dostępne jest tylko dla najlepszych klientów. Oferta jest skierowana zarówno do klientów stałych, jak i do nowych. Kredytodawca nie wymaga żadnych dodatkowych zabezpieczeń. Dodatkowo możemy liczyć na uzyskanie karencji w spłacie kredytu.

Zaciągając zobowiązanie w instytucji finansowej, warto zwracać dokładną uwagę na wszystkie koszty, a także na warunki dodatkowe, jak np. konieczność posiadania rachunku ROR w danym banku. 

Renata Grochowska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam