Ile wynosi oprocentowanie kredytów obrotowych: październik 2014

2014-10-15 12:19:23

Kredyty obrotowe są powszechnie stosowanym sposobem finansowania działalności przedsiębiorstwa. Z jakimi kosztami tego typu kredytu muszą się liczyć firmy w październiku tego roku?

Kredyt obrotowy to kredyt, który służy finansowaniu bieżącej działalności firmy. Może on mieć charakter odnawialny lub nieodnawialny. Ten pierwszy powszechnie znany jest jako linia kredytowa i zwykle obowiązuje przez 12 miesięcy z możliwością odnowienia umowy na identyczny okres. Druga opcja może służyć tylko jednorazowemu finansowaniu działalności w określonym czasie.

W październiku w ofercie kredytów obrotowych warto przyjrzeć się trzem propozycją. Cechują je różne warunki, a także różne oprocentowanie.

Bank Zachodni WBK oferuje firmom kredyt obrotowy Biznes Ekspres EBI. Ten produkt posiada oprocentowanie nominalne na poziomie 2,46 proc. RRSO wynosi z kolei 2,49 proc. Maksymalnie firma może pożyczyć 500 tys. zł, minimalnie: 10 tys. zł. BZ WBK przygotował ten kredyt dla firm ze stażem co najmniej 12 miesięcy. Największy atut kredytu to preferencyjne oprocentowanie, a także brak konieczności zakupu ubezpieczenia.

Oprocentowanie rzeczywiste na poziomie 3,11 proc. (3,06 proc – oprocentowania nominalnego) znajdą z kolei przedsiębiorcy w BNP Paribas. Produkt, który oferuje takie warunki to kredyt obrotowy dla małych i średnich przedsiębiorstw. Ten kredyt nie wymaga ubezpieczenia i jest udzielany zarówno w złotówkach, jak i w euro. Firmy mogą negocjować kwotę pożyczki. Warunkiem uzyskania kredytu jest okazanie zaświadczenia z ZUS i urzędu skarbowego, a także 12-miesięczny staż przedsiębiorstwa.

Raiffeisen Polbank oferuje z kolei zabezpieczoną linię kredytową na rachunku bieżącym. W przypadku tego produktu oprocentowanie nominalne wynosi 4,06 punkty a rzeczywiste: 4,14 proc. Maksymalnie przedsiębiorcy mogą pożyczyć tu 500 tys. złotych. Dużym atutem produktu jest jego elastyczność i łatwa dostępność środków. Produkt wyróżnia się też wysokim LtV, które wynosi nawet 85 proc. Bank wymaga zabezpieczenia kredytu a także 18-miesięcznego stażu firmy w celu uzyskania pieniędzy lub 6-miesięcznego w przypadku wolnych zawodów.

Informacje na temat ofert innych banków znaleźć można, korzystając z porównywarki kredytów dla firm Comperia.pl.

Marzena Kazbieruk