Jak działa karta kredytowa Visa Clubcard od Tesco?

2014-09-12 11:05:36

Wśród bogatej oferty kart kredytowych wydawanych przez banki dużą popularnością wśród konsumentów cieszą się też karty dużych sieci handlowych. Jedną z nich jest karta kredytowa Visa Clubcard od Tesco. Na jakich zasadach działa ona na korzyść klienta?

Skorzystanie z oferty karty kredytowej od Tesco to interesująca propozycja nie tylko dla ludzi dokonujących zakupy w tej sieci. Poza określonymi parametrami samej karty, o których napiszemy poniżej, warto zwrócić uwagę na dodatkowe korzyści oferowane przez uczestnictwo w programie Clubcard Tesco.

Sprawdź też: Najtańsze karty kredytowe w 2015 roku

Clubcard Tesco to program lojalnościowy, w ramach którego za zakupy dokonywane w sklepach należących do sieci, a w przypadku karty Visa Clubcard także w innych sklepach obsługujących karty Visa i w sklepach internetowych, otrzymujemy punkty, które następnie mogą być wymieniane na nagrody przewidziane w programie. Warto też zaznaczyć, że karta oferuje możliwość przyznania rat 0 proc. na wykorzystany limit i spłatę zadłużenia. Do tego należy dodać okresowe promocje, które skutkują przyznaniem bonów na zakupy w sklepach Tesco i darmowymi punktami Clubcard.

Parametry samej karty kredytowej Visa Clubcard również można uznać za interesujące. Za jej pomocą klient może dokonywać transakcji gotówkowych i bezgotówkowych, a także płatności internetowych. Okres bezodsetkowy wynosi 54 dni, a w przypadku zadłużenia, którego nie spłacimy w tym okresie, możemy ubiegać się o rozłożenie długu na raty, nawet na wspomniane już 0 proc. Oprocentowanie kredytu wynosi obecnie 16 proc. i jest ustalane na podstawie czterokrotności aktualnej stopy lombardowej NBP. Warto też wspomnieć, że klient samodzielnie wybiera dzień spłaty zadłużenia spośród 3 dostępnych terminów: 5, 15 lub 25 dzień miesiąca. Oczywiście transakcje gotówkowe nie są wliczane w okres bezodsetkowy i powodują naliczanie odsetek już od momentu dokonania transakcji.

Sprawdź też: Obalamy mity: karta kredytowa tylko dla bogatych

Wydanie karty jest bezpłatne i możliwe zarówno w punkcie informacyjnym Tesco, jak i przez Internet. Wszelkie dane konieczne do jej aktywacji otrzymujemy na miejscu w sklepie lub pocztą. Obsługa karty to wydatek rzędu 8 zł miesięcznie, jednak możemy go uniknąć, dokonując w miesiącu operacji bezgotówkowych na łączną kwotę minimum 300 zł.

Sama karta wykonana jest w nowoczesnej technologii, wykorzystującej specjalny chip, który chroni nas między innymi przez skimmingiem i innymi skutkami nieuprawnionego użycia karty lub przypisanych do niej danych.

Renata Grochowska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam