Parametry leasingu w Getin Banku

2014-08-11 17:04:40

Niewiele osób wie, że również banki udzielają leasingów. Getin Bank nie stanowi wyjątku, warto więc zapoznać się z warunkami i parametrami umów leasingowych.

Przedmiotem leasingu może być każdy pojazd lub maszyna, maksymalny okres umowy może wynosić nawet 84 miesiące, czyli 7 lat. Opłata wstępna waha się między 1, a 50 proc. wartości przedmiotu, a w Getin Banku można zaciągnąć kredyt na pokrycie kosztów umowy leasingowej.

Wysokość i częstotliwość rat

W Getin Banku raty można dopasować do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa. Oferowane są nie tylko raty równe, ale również degresywne. W przypadku umów opiewających na większe kwoty, można nawet ustalić indywidualny harmonogram spłat, jak chociażby raty sezonowe. Jest to szczególnie przydatne dla firm, które większość dochodu osiągają tylko przez kilka miesięcy w roku. Z punktu widzenia przedsiębiorcy szczególnie istotna jest możliwość podpisania umowy o leasing operacyjny, co pozwala wliczyć czynsz w koszty uzyskania przychodu.

W korzystnej sytuacji są osoby posiadające kapitał na pokrycie opłaty wstępnej - mogą starać się o obniżenie jej wartości nawet do 1 proc. leasingowanych przedmiotów. Bank umożliwia im również skorzystanie z uproszczonej procedury udzielania leasingu, do której będą potrzebne jedynie dokumenty rejestrowe firmy.

Zaciągnięcie kredytu pod leasing

Jeśli firma nie dysponuje wystarczającym kapitałem na pokrycie czynszu inicjalnego, można zdecydować się na zaciągnięcie kredytu, który umożliwi jego zapłacenie. Choć warunki kredytowania są preferencyjne, trzeba się niestety pożegnać z niską opłatą wstępną. W tym wypadku będzie ona wynosić  50 proc. wartości umowy leasingowej. Są jednak i zalety takiego rozwiązania, pozwala ono na jednorazowe wliczenie do kosztów uzyskania przychodu bardzo dużej sumy. Plusem jest również stosunkowo krótki wymagany okres prowadzenia działalności. O leasing można starać się już po trzech miesiącach od momentu zarejestrowania firmy. Można również wykupić dodatkowe pakiety ubezpieczeniowe, które zapewnią komfort i poczucie bezpieczeństwa w trakcie użytkowania sprzętów leasingowych, oraz pomogą, gdy, na skutek zdarzeń losowych, przedsiębiorcy zabraknie środków na spłatę zobowiązania.

Oferta leasingowa Getin Banku dla firm to nie tylko wynajem nowych sprzętów, lecz także używanych po preferencyjnej cenie. Choć lista przedmiotów, które proponuje bank, jest stosunkowo niewielka w porównaniu do firm czysto leasingowych, możemy tam jednak znaleźć ofertę najmu wszystkich rodzajów samochodów, sprzętów medycznych, budowlanych i drogowych.

Renata Grochowska