Najwyżej oprocentowane konta oszczędnościowe - lipiec 2014

2014-07-23 11:58:16

W ostatnim czasie konta oszczędnościowe cieszą się rosnącą popularnością, a to ze względu na ich stosunkowo wysokie oprocentowanie - przynajmniej gdy mowa o ofertach promocyjnych, choć zwykle korzystniejsze warunki gwarantowane są co najwyżej przez kilka miesięcy. A jak prezentuje się oprocentowanie kont dostępnych w lipcu?

Konta oszczędnościowe nigdy na dobrą sprawę nie podbiły serc klientów, gdyż oprocentowanie, jakie zwykle gwarantowały, było mniej niż zadowalające. Ponadto korzystanie z tego typu kont to szereg ograniczeń, w związku z którymi klienci chętniej wybierali tradycyjne ROR-y i ewentualnie dodatkowe lokaty. Obecnie oferta kont oszczędnościowych jest nie tylko zdecydowanie bardziej rozbudowana, ale też o wiele korzystniejsza. Stosunkowo wysokie oprocentowanie, brak zamrożonych środków, a do tego dość duża elastyczność w korzystaniu z takiego konta sprawiają, że zaczynają one stanowić realną konkurencję dla nisko oprocentowanych lokat bankowych.

Najwyższe oprocentowanie, wynoszące aż 4 proc. posiadają konta w Banku Smart i Banku Millennium. W obu przypadkach musimy liczyć się z koniecznością posiadania konta osobistego. Oba konta są też bezpłatne, bezpłatne są również pierwsze przelewy wewnętrzne w miesiącu, przy czym w Millennium nie ma możliwości wykonywania z konta oszczędnościowego przelewów zewnętrznych, a wysokie oprocentowanie obowiązuje jedynie dla nowych środków w ograniczonej czasowo promocji.

Zdecydowanie ciekawsze będzie konto BGŻOptima. Nie wymaga ono posiadania rachunku osobistego, ani nie posiada ograniczeń w kwestii przelewów – wszystkie one są bezpłatne, choć można zlecić je tylko na rachunek powiązany. Bezpłatne jest także otwarcie i prowadzenie rachunku. Niestety oprocentowanie na poziomie 3,5 proc. obowiązuje tylko dla nowych środków do kwoty 100 tys. zł. Kolejne wpłaty są oprocentowane o jeden punkt procentowy niżej. W sytuacji gdy nasze saldo wynosi ponad 150 tys. zł, oprocentowanie wynosi 3 proc.

Na wysokie oprocentowanie mogą liczyć też klienci GetinOnline. Do założenia konta oszczędnościowego będzie w tym przypadku konieczne posiadanie również rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego. Jeśli spełnimy ten warunek, możemy liczyć na oprocentowanie wynoszące aż 3,5 proc. przez kolejne 3 lub 4 miesiące. Po tym okresie oprocentowanie przyjmie wysokość 0,25 x WIBOR 1M. Konto jest bezpłatne, zarówno w kwestii jego otwarcia, jak i prowadzenia. Dodatkowo klient ma możliwość wykonania raz w miesiącu bezpłatnego przelewu wewnątrz i na zewnątrz banku. Bezpłatne są także wszystkie wpłaty i wypłaty gotówki z konta.

Renata Grochowska