Z Przejrzystą kartą kredytową PKO Visa zapanujesz nad finansami

2014-07-25 15:45:10

Obiecywano przejrzyste zasady korzystania z Przejrzystej karty kredytowej PKO Visa: żadnych problemów w zapanowaniu nad własnymi finansami, prościej, łatwiej i przyjemniej. Jak jest w rzeczywistości?

Klienci nie zawsze są usatysfakcjonowani z kart kredytowych. W dużej mierze ich niezadowolenie wynika również z braku świadomości, na jakich zasadach karty kredytowe funkcjonują. Jednakże nie tylko właściciele kart kredytowych, którzy znają zasady ich funkcjonowania, często je lekceważą. Inni również traktują sprawę lekkomyślnie i uznają, że banki się nie zorientują, później natomiast nawarstwią się zaległości w rozliczaniu kart. Nic bardziej mylnego, kary za nierozliczenie się z bankiem są dotkliwe i zdecydowanie nieopłacalne.

Sprawdź też: Najtańsze karty kredytowe w 2015 roku

Wiele też było sygnałów od klientów, że zasady nie są klarowne, więc trudno tak naprawdę rozstrzygnąć, jak jest w istocie z korzystaniem z karty kredytowej oraz ze spłatą zadłużenia. W związku z tym bank PKO BP stworzył propozycję, która miała być jasnym produktem o przejrzystych i prostych zasadach. Tak narodził się projekt Przejrzystej karty kredytowej PKO Visa.

Plusy? Niewielkie koszty i niski limit

PKO BP zapewnia, że nowa karta kredytowa to produkt o przejrzystych zasadach, który potrafi zapanować nad wydatkami jej posiadacza. Natomiast sama karta funkcjonuje w oparciu o przejrzyste zasady, umożliwiając rozbudowaną komunikację z klientem poprzez serwis SMS oraz możliwością zarządzania kartą przez iPKO. Pomysł okazał się trafny, ponieważ już kilkaset tysięcy osób ma w swoich portfelach kartę Przejrzystą, a zainteresowanie nią stale rośnie. Dużym atutem tej karty dla osób nisko uposażonych jest niewielki koszt, brak opłat miesięcznych i opłata roczna na poziomie 22 zł. Atutem oferty jest niski limit kredytowy, plasujący się w przedziale 1-5 tys. zł. Bank więc zadbał o to, aby klienci nie zadłużali się na wysokie kwoty, zaś aktywni właściciele takich kart nie płaciliby w ogóle za ich korzystanie.

Minusy? Uwaga na ubezpieczenie do karty!

Przejrzysta karta kredytowa posiada jeden niewielki minus, a jest nim dołączone do karty ubezpieczenie. Polisa podwyższa koszt obsługi karty. Stawka ubezpieczenia zależy od salda zadłużenia.

Sprawdź też: Obalamy mity: karta kredytowa tylko dla bogatych

Dodatkowo, by dostać internetowy dostęp do konta karty kredytowej, należy założyć w tym banku ROR, a to może generować kolejne koszty.

Ilona Maciejuk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam