Karty kredytowe specjalnie dla studentów

2014-07-31 15:34:41

Karta kredytowa budzi wśród konsumentów spore kontrowersje. Specyfika jej działania może być dla klienta zarówno błogosławieństwem, jak i przekleństwem. Czym różni się karta kredytowa dla studenta od zwykłej karty?

Karta kredytowa to kredyt „zapakowany” w plastikową kartę. Jej właściciel ma do dyspozycji limit, który może wykorzystać. Na spłatę owego limitu ma przeważnie około 56 dni. W tym czasie spłaca kartę bez doliczania odsetek. Po tym okresie naliczane jest dodatkowe oprocentowanie, które wynosi zwykle około 16 proc. Karta kredytowa to idealne rozwiązanie dla kogoś, kto nie będzie miał kłopotu z jej regularną spłatą, ponieważ oprocentowanie jest bardzo wysokie. Ostatnio instytucje bankowe postawiły na promocje kart kredytowych skierowanych do różnych grup społecznych. Przykładem jest karta kredytowa dla studentów w Banku Zachodnim WBK.

Karta kredytowa dla studenta w BZ WBK

Karta kredytowa dla studenta w BZ WBK to propozycja skierowana do osób studiujących, które osiągają dochód na poziomie minimum 650 zł. Dochód nie musi pochodzić z tytułu wynagrodzenia o pracę. Może to być również stypendium, a nawet wpłaty od rodziców. Jako że karta przeznaczona jest dla osób poniżej 30. roku życia, bank przygotował dla klientów rabaty aż w 300 markowych sklepach.

Limit na karcie dla studenta

Karta dla studentów w BZ WBK to możliwość dodatkowych środków już od dochodu w wysokości 650 zł miesięcznie. Limit dostępny na karcie wynosi 500 zł po ukończeniu pierwszego semestru. Po zaliczeniu pierwszego roku studiów bank może zaoferować limit w wysokości 2 tys. zł. Okres bezodsetkowy w tym przypadku wynosi 54 dni. Klient nie płaci nic za pakiet ubezpieczeń Bezpieczne Pieniądze. To polisa zapewniająca ochronę na wypadek kradzieży lub zguby karty kredytowej. Ponadto jest to także ochrona przed stratą gotówki pobranej bezpośrednio z bankomatu. Liczba formalności jest znikoma, dlatego każdy student ma szansę uzyskać taką kartę.

Renata Grochowska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam