Fast cash - i z karty kredytowej możesz korzystać od razu

2014-09-12 17:50:06

Karta kredytowa to usługa finansowa, z której korzysta dzisiaj  wielu konsumentów. Pozwala ona na korzystanie z limitu kredytowego w określonej kwocie. W ostatnim czasie pojawiła się nowa usługa, z której mogą korzystać użytkownicy tego rodzaju kart, a jest nią nazwie fast cash.

Bank zachodni WBK to jeden z wiodących banków w kontekście udzielanych kredytów. Oprócz standardowych kredytów gotówkowych i hipotecznych bank udostępnia swoim klientom możliwość uzyskania karty kredytowej. Jest to limit kredytowy w karcie na określoną kwotę. Bank ustala limit zgodnie ze zdolnością kredytową danego klienta. Użytkownik karty ma również konkretny czas na spłatę zaciągniętego długu, przynajmniej w kwocie minimalnej.

Na czym polega usługa fast cash?

W momencie, kiedy bank podpisuje z nami umowę o kartę kredytową, musimy poczekać około dwóch tygodni na dostarczenie plastiku pod wskazany adres korespondencyjny. Jeżeli w międzyczasie, kiedy limit jest aktywny zaś karta do nas nie dotarła, chcemy skorzystać z kredytu, możemy wykorzystać usługę fast cash. W momencie, kiedy podpisujemy umowę, wskazujemy nr rachunku, na jaki bank ma przelać środki w kwocie limitu na karcie kredytowej. Na drugi dzień środki znajdują się na wybranym przez nas koncie, dzięki czemu możemy z nich swobodnie korzystać.

Sprawdź też: Ile dni czeka się na kartę do bankomatu?

Usługa fast cash jest bezpłatna, nie wymaga od klienta płatności dodatkowych prowizji. Ponadto traktowana jest przez bank jako transakcja bezgotówkowa.

Spłata zadłużenia na karcie kredytowej

Powstałe zadłużenie klient może spłacić poprzez bezpośrednią wpłatę na rachunek karty bądź rozkładając sobie spłatę zadłużenia na dogodne raty. Wówczas korzystamy z usługi o nazwie ratio. W banku BZ WBK klienci mogą łączyć usługę fast cash z dowolną kartą kredytową z oferty banku. Łączy się ona z dodatkowymi np. z programem lojalnościowym lub z bezpłatnym pakietem ubezpieczeń. Usługę można uruchomić poprzez wizytę w placówce lub telefonicznie. Jest to innowacja na polskim rynku, z której korzysta coraz więcej osób. Fast cash znajduje coraz więcej zwolenników, dlatego inne banki również rozważają możliwość wprowadzenia owej usługi do swojej oferty.

Tomasz Słupczyński

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam