Nowy kredyt z gwarancją EFI w Deutsche Banku Polska

2014-07-10 13:20:30

Deutsche Bank Polska przygotował dla swoich klientów biznesowych nową ofertę kredytu z gwarancją Europejskiego Funduszu Inwestycyjnego.

Deutsche Bank Polska proponuje klientom biznesowym nowy produkt, jakim jest kredyt objęty gwarancją Europejskiego Funduszu Inwestycyjnego. Kredyt jest oferowany w ramach pilotażowego programu Unii Europejskiej o nazwie Instrument Podziału Ryzyka (RSI). Celem tego programu jest wspieranie działań badawczo-rozwojowych, a także wspieranie małych i średnich spółek cechujących się innowacyjnością. To dofinansowanie dotyczyć będzie projektów odważnych i nowatorskich, sięgając w ciągu dwóch lat 208 milionów złotych.

Za jej sprawą gwarancji Europejskiego Funduszu Inwestycyjnego polskie firmy mogą jeszcze łatwiej otrzymać finansowanie bankowe. Dofinansowanie przekłada się na preferencyjne warunki pożyczek - w tym ich niższe oprocentowanie, czego najlepszym dowodem jest oferta Deutsche Banku Polska. Wedle ustaleń programu gwarancja EFI będzie pokrywać 50 proc. niespłaconej części każdego kredytu.

Deutsche Bank Polska w swojej ofercie proponuje kredyty obrotowe nieodnawialne i kredyty inwestycyjne. Produkty oferowane są w różnych kwotach. Przedział, w jakim operuje oferta, to 105 tys. – 30 mln złotych. Najniższy okres kredytowania to 2 lata. Maksymalnie z kolei kredytowanie może trwać 3 lata (przy kredytach obrotowych nieodnawialnych) i 7 lat (przy kredytach inwestycyjnych).

Podstawową korzyść finansową, jaką uzyskuje klient decydujący się na rozwiązanie Deutsche Banku Polska, jest obniżenie marży kredytu. Nie wolno oczywiście zapomnieć o obniżonych wymaganiach formalnych, czyli braku konieczności przedstawiania sprawozdań i dodatkowych wniosków.

Kto może ubiegać się o kredyt Deutsche Bank Polska z gwarancją Europejskiego Funduszu Inwestycyjnego? Takie kredyty powstały z myślą o firmach zatrudniających do 250 pracowników i mających przychód roczny nie większy niż 50 mln euro. O kredyt mogą się starać także firmy nieco większe z sektora Small Mid-Caps, czyli takie, które zatrudniają do 500 pracowników. Z racji określonych celów programu RSI, kredyt Deutsche Bank Polska jest idealnym rozwiązaniem dla firm działających w inkubatorach i parkach technologicznych, firm z patentami, nagrodami za innowacyjność, a także dla firm, w które inwestują fundusze typu venture capital.

Renata Grochowska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam