Porównanie tanich kredytów dla firm - czerwiec 2014

2014-06-30 21:56:09

Jakie zmiany przyniósł czerwiec na rynku kredytów dla firm? Sprawdzamy, które banki przygotowały najlepsze oferty.

Firmy bardzo często korzystają z dodatkowego finansowania swojej działalności, więc banki regularnie zmieniają i uatrakcyjniają własne oferty, aby przyciągać do siebie kolejnych przedsiębiorców. Korzystając z porównywarki finansowej Comperia.pl, postanowiliśmy sprawdzić, które instytucje bankowe mają do zaoferowania najlepsze propozycje kredytów dla firm w czerwcu 2014 r.

Bardzo atrakcyjną propozycją jest kredyt Biznes Ekspers EBI Banku Zachodniego WBK. W ramach oferty przedsiębiorca może pożyczyć maksymalnie 500 tysięcy zł. Oprocentowanie kredytu jest oparte o stawkę WIBOR, powiększą o marżę banku, która wynosi obecnie zaledwie 0,40 proc. Preferencyjne, rzeczywiste oprocentowanie kredytu to wysokość 3,12 proc. Dodatkowo bank nie wymaga ubezpieczenia kredytu, a wszelkie zabezpieczenia są uzgadniane wspólnie z klientem. Największą wadą kredytu może być fakt, iż bank wymaga przynajmniej rocznego stażu firmy na rynku.

Kolejną ofertą godną uwagi jest zabezpieczona linia kredytowana na rachunku bieżącym w Raiffeisen Polbanku. W tym przypadku ponownie możemy liczyć na 500 tysięcy zł kredytu, ale też na dużą elastyczność i dostępność środków. Z pewnością rekompensują one konieczność zabezpieczenia kredytu nieruchomością.  Środki dostępne są dla firm, które działają na rynku pod minimum 18 miesięcy (6 miesięcy dla osób wykonujących wolne zawody). Oprocentowanie kredytu oparte jest o stawkę WIBOR 3M, powiększoną o 2-procentową marżę, co daje oprocentowanie rzeczywiste na poziomie 4,79 proc.

Dużą elastycznością cechuje się też kredyt obrotowy MSP PKO Banku Polskiego. W ramach swojej oferty bank nie określa maksymalnej kwoty kredytu, gdyż jest ona negocjowana i ustalana na podstawie zdolności kredytowej klienta i jego potrzeb. Co ważne, bank nie określa też minimalnego stażu firmy na rynku, więc z oferty może skorzystać praktycznie każdy przedsiębiorca. Ubezpieczenie kredytu również nie jest wymagane. To, czy niezbędne będzie zabezpieczenie kredytu, zależy od kwoty kredytu - jeśli przekroczy pół miliona zł, zabezpieczenie będzie wymagane.

Tomasz Słupczyński

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam