Prowadzisz biznes? Zdobądź Certyfikat Firma Wiarygodna Finansowo

2014-06-18 17:44:00

Przedsiębiorcy mogą zwiększyć swój prestiż, zdobywając Certyfikat Firma Wiarygodna Finansowo.

Rejestr BIG Info Monitor oferuje swoim klientom firmowym możliwość zdobycia specjalnego certyfikatu, potwierdzającego wiarygodność ich przedsiębiorstw. Certyfikat Firma Wiarygodna Finansowo jest świadectwem solidności i rzetelności biznesowej. Można w skrócie powiedzieć, że dokument jest potwierdzeniem, że dany przedsiębiorca jest podmiotem godnym zaufania. Certyfikat Firmy Wiarygodnej Finansowo to jedyny taki certyfikat na rynku. Jego najważniejszym wyróżnikiem podkreślającym wiarygodność jest fakt, iż oparty jest on o kilka baz danych. Są to system Bankowy Rejestr Związku Banków Polskich, Baza Biura Informacji Kredytowej, a także Rejestr Dłużników BIG.

Jakie są konkretne korzyści płynące z posiadania certyfikatu? Po pierwsze, posiadacze tego odznaczenia są lepiej postrzegani przez partnerów biznesowych. Już na starcie wiadomo, że mamy do czynienia z firmą wypłacalną i solidną. Po drugie, posiadanie certyfikatu wyróżnia nas z tłumu i sprawia, że kontrahenci zwracają uwagę na naszą działalność. Po trzecie, firmy posiadające ten certyfikat zyskują bardzo dużo punktów do swojego wizerunku.

Aby cieszyć się z wyżej wymienionych korzyści, przedsiębiorstwo winno spełnić jednak szereg istotnych kryteriów. Pierwszym kryterium jest historia działalności. BIG przyznaje certyfikat jedynie firmom obecnym na rynku co najmniej 6 miesięcy. Kolejne kryterium to bieżąca wiarygodność płatnicza. Tylko pod warunkiem, że nie mamy obecnie żadnych zaległości odnotowanych w BIG, BIK i Systemie Bankowy Rejestr ZBP, możemy otrzymać certyfikat. Podczas wydawania dokumentu brana pod uwagę jest także bieżąca wiarygodność płatnicza właściciela przedsiębiorstwa. Ostatnim kryterium jest zaś brak zaległości płatniczych wobec urzędu skarbowego i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. To kryterium dotyczy tylko firm średniej wielkości.

Patronem programu jest Ministerstwo Gospodarki. Firmy, które otrzymają Certyfikat Firma Wiarygodna Finansowo, otrzymają wizytówkę w BIG, baner na swoją stronę internetową, logotyp, ikony, tapety, a także naklejki na samochód. Dodatkowo przesłany zostanie im szablon papieru firmowego i oryginalna stopka do maila.

Certyfikat można opłacać co miesiąc lub z góry za cały rok. Szczegóły znajdziemy na stronie BIG.

Ilona Maciejuk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam