Kto może liczyć na szybki kredyt w 15 minut?

2014-06-12 14:37:00

Każdy z nas chciałby otrzymywać kredyt szybko i sprawnie. Najlepiej w 15 minut. Czy na tak szybką obsługę może jednak liczyć każdy?

Szybkie kredyty bankowe to temat modny. Banki starają się kusić klientów mniej skomplikowanymi procedurami i lepszą organizacją. Wszystko po to, aby decyzja kredytowa została podjęta bardzo szybko. To wszystko dzieje się dlatego, że banki traktowane są przez większość konsumentów jako zbyt biurokratyczne. Wiele osób identyfikuje je z długim okresem oczekiwania na decyzję kredytową w przeciwieństwie do tych firm pożyczkowych.

Rzeczywistość jest trochę inna. Obecnie banki mają naprawdę znakomicie dostosowane procedury udzielania kredytów. Nie wymagają od nas dopełniania licznych formalności. Co więcej, akceptują rozwiązania pośrednie, jak choćby skany istotnych dokumentów zamiast przedkładania do wglądu oryginałów. Takie udogodnienia sprawiają, że otrzymanie szybkiego kredytu w 15 minut przestaje być marzeniem, a staje się czymś zupełnie realnym. Czy każdy ma jednak szansę na otrzymanie tak szybkiego kredytu?

Zacznijmy od tego, że na szybkość udzielenia decyzji kredytowej mają wpływ nie tylko działania banku, ale w dużej mierzenie działania samego zainteresowanego wnioskodawcy. Jeżeli na przykład nie przygotujemy zawczasu wszystkich dokumentów, to na pewno nie uda nam się uzyskać kredytu w banku w 15 minut. Lekcja tego jest dość prosta: zanim będziemy aplikować o kredy,t sprawdźmy siedem razy, czy nie zapomnieliśmy o żadnym istotnym dokumencie, zaświadczeniu etc.

Kwestie organizacyjne i przygotowanie potrzebnych dokumentów to jedna sprawa. Drugą jest zdolność kredytowa oraz przebieg naszej dotychczasowej współpracy z bankiem. Prawda jest taka, że jeśli nie będziemy mieć odpowiedniej zdolności kredytowej, to nie dostaniemy nie tylko kredytu w 15 minut, ale również kredytu w ogóle. Aby kredyt był szybki, bank nie może mieć wątpliwości co do naszych możliwości finansowych, a do tego niezbędna jest świetna historia kredytowa i dobre zarobki. Kolejnym czynnikiem jest współpraca z bankiem. Banki na pewno będą podejmować decyzje kredytowe szybciej w przypadku stałych klientów. Jeśli mamy w banku rachunek osobisty, lokatę albo braliśmy tam już kredyt, to wzięcie kolejnej pożyczki odbędzie się zdecydowanie szybciej, gdyż dla banku nie jesteśmy zupełnie obcym klientem. Działa to tak naprawdę tak jak w życiu.

Renata Grochowska