Karta kredytowa najlepszym przyjacielem kobiety

2014-06-11 10:32:00

Karta kredytowa z wielu względów może być nazwana najlepszym przyjacielem kobiety, a to ze względu na to, że umożliwia uzyskanie wielu zniżek m.in. w sklepach z odzieżą czy salonach piękności.

Karty kredytowe to bardzo praktyczne instrumenty finansowe, które mogą ułatwić życie nie tylko osobom płci pięknej, ale praktycznie wszystkim. Co jest w nich takiego wyjątkowego? Po pierwsze, karta kredytowa to bardzo interesująca możliwość kredytu konsumenckiego, która wiąże się z dużymi przywilejami. Po drugie, karta kredytowa jest wygodnym sposobem kredytowania zakupów. Po trzecie, te karty są proste w obsłudze i nie wiążą się z dużymi kosztami.

Karta kredytowa to taki instrument finansowy, który umożliwia nam kredytowanie zakupów z ustalonego z góry limitu kredytowego, oferowanego przez bank. Możemy np. mieć kartę kredytową z limitem na 2000 zł. Z karty tego typu korzystamy tak jak z karty zbliżeniowej. Możemy robić nią zakupy w galeriach handlowych i sklepach. Można np. w ten sposób kupić ubranie lub zapłacić za kosmetyczkę i to często ze zniżkami – rozwiązanie jak znalazł dla Pań.

Ta karta nie byłaby niczym wyjątkowym, gdyby była zwykłym limitem kredytowym. Na tym polu różni się ona jednak pod wieloma względami. Jeśli wiemy, na czym polega jej specyfika, to będzie nam łatwo tak z niej korzystać, aby uzyskać najwięcej benefitów. Podstawowa sprawa podczas korzystania z karty to okres bezodsetkowy. Jeżeli dobrze pojmiemy jego działanie, to możemy liczyć na darmowy kredyt przez bardzo długi czas. W okresie bezodsetkowym chodzi o to, że nie trzeba płacić nam odsetek od pożyczonych pieniędzy. Trwa ona od 30 do 60 dni - w zależności od banku. W tym czasie możemy oczywiście spłacić w całości naszą należność. Co istotne, nie będzie wtedy naliczane żadne oprocentowanie. Będzie to działać tak, jak byśmy wzięli pieniądze z półki jednego dnia, a drugiego je tam odłożyli. Ważne podczas posiadania karty jest też to, że naszą należność można spłacić od razu w całości lub w ratach. Oczywiście, gdy całość zadłużenia nie będzie uregulowana w dniu zakończenia okresu bezodsetkowego, bank naliczy stosowne oprocentowanie od wykorzystanej kwoty. Warto więc spłacać pożyczone pieniądze zanim on minie i cieszyć się darmowym kredytem.

Dzięki karcie kredytowej każda kobieta może czerpać przyjemność z korzyści, jaką daje płynność finansowa. Nie trzeba już się będzie zastanawiać, czy stać nas na zakup jakiejś rzeczy. Karta kredytowa nam ją sfinansuje, a jeśli na naszym koncie pojawi się np. wpływ z wynagrodzenia, to będziemy mogli nim spłacić limit na karcie. Z tych właśnie względów karta kredytowa wydaje się być znakomitą propozycją na kredytowanie - znacznie lepszą niż kredyty konsumenckie lub limity na rachunkach.

Ilona Maciejuk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam