Marzysz o tanim kredycie? Porównaj oferty!

2014-05-12 10:07:00

Znalezienie odpowiedniego kredytu gotówkowego, który spełniałby nasze oczekiwania, może być nie lada gratką. Wystarczy jednak odpowiednia wiedza i odrobina cierpliwości, aby znaleźć tanią pożyczkę spełniającą nasze wymagania.

W praktyce większość kredytobiorców przystaje na warunki, które zostały im zaproponowane w pierwszym lepszym banku. Wydaje nam się, że różnice między poszczególnymi ofertami nie mogą być aż tak znaczące, aby poświęcać więcej czasu na poszukiwanie. Szukanie najkorzystniejszej propozycji kredytowej na pewno wymaga dużych nakładów czasowych i masy energii. W ostatecznym rozrachunku i tak nie uda się nam odwiedzić wszystkich instytucji finansowych. Nie najlepszym pomysłem jest również opieranie swojej wiedzy na temat kredytów na podstawie reklam telewizyjnych. Istnieje jednak alternatywa prostsza i szybsza. Jest nią porównywarka kredytowa, która w klarowny sposób w postaci rankingu przedstawi nam bankowe propozycje kredytowe.

Gdzie szukać najtańszej pożyczki? Jak doskonale wiemy wybór jest dzisiaj ogromny. Co trzeci lokal usługowy w centrum miasta to bank. Instytucje finansowe robią wszystko, aby przyciągnąć nas, potencjalnych kredytobiorców. Gdzie zatem szukać najlepszego rozwiązania?

Załóżmy, że staramy się o finansowanie w wysokości 10 000 złotych. Czas spłaty kredytu to 48 miesięcy. Który bank zaoferuje nam najtańsze finansowanie? Dla osób, które nie są klientami banku, w którym wnioskują o pożyczkę, najbardziej atrakcyjną propozycję przygotował BZ WBK. Całkowity koszty kredytu to 12 302 zł, miesięczna rata takiego zobowiązania to 256 złotych, zaś RRSO (czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania) wynosi 11,08 proc.

Pożyczka Gotówkowa dla najlepszych nowych klientów to z kolei propozycja Banku Millenium. W tym przypadku RRSO wynosiłoby 12,16 proc., a prowizja 5 proc. Sumaryczny koszt kredytu wyniósłby wówczas 12 540 złotych., a rata ukształtowałaby się na poziomie 261 zł.

Tomasz Słupczyński

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam