Podpowiadamy, jak wybrać najtańszy kredyt gotówkowy

2014-05-22 12:04:00

Jak wybrać najkorzystniejszy i najtańszy kredyt gotówkowy? Wystarczy kierować się kilkoma zasadami.

Każdy potencjalny kredytobiorca chciałby, aby jego kredyt był jak najlepszy i jak najtańszy, ale odszukanie takiej oferty nie jest takie proste. Każdy starający się o kredyt jest bowiem w innej sytuacji, a najważniejsze, by właściwie dopasować kredyt do swoich możliwości finansowych. Poza tym nie każdy może dostać kredyt w banku. Inaczej ma się rzecz w przypadku prywatnych firm pożyczkowych, gdzie niemal każdy może bez problemów pożyczyć gotówkę. Tyle, że za dużo wyszczą cenę niż w banku.

Comperia.pl radzi, co brać pod uwagę w poszukiwaniach jak najlepszych ofert kredytów gotówkowych, i przypomina o tym, jak ważna jest zdolność kredytowa. Jeżeli ktoś nie ma stałych dochodów, to nie ma szans na kredyt w banku. Banki muszą mieć pewność, że rozmawiają z wiarygodnymi klientami, którzy będą przykładnie wywiązywać się z obowiązków kredytobiorcy. By wykazać, że będą rzetelnie spłacać dług, powinni posiadać pozytywną historię kredytową w Biurze Informacji Kredytowej.

Przy poszukiwaniach najtańszych kredytów gotówkowych należy pamiętać o tym, że bardzo ważną rolę w ocenie rentowności oferty odgrywa RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania kredytu. Jak wiadomo: im niższe oprocentowanie, tym niższy koszt spłaty. W skład kosztów kredytu, uwzględnianych w wysokości wskaźnika RRSO, wchodzi nie tylko oprocentowanie, ale też takie elementy jak opłata wstępna, prowizja czy ubezpieczenie kredytu.

Im bardziej wiarygodni są dla banku klienci, tym prawdopodobniejsze, że bank zaproponuje lepsze warunki kredytowania, np. niższe oprocentowanie. Same rankingi to za mało, ale sprawdzajmy je: stanowią istotną wskazówkę dla poszukujących jak najkorzystniejszych ofert kredytowych. Ostateczną, spersonalizowaną propozycję kredytową wnioskodawca otrzyma jednak dopiero w banku - po przeanalizowaniu przez doradcę bankowego jego sytuacji finansowej.

Renata Grochowska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam