Porównanie tanich kredytów na 20 000 zł - kwiecień 2014

2014-04-25 10:08:00

Tani kredyt to szansa na pożyczenie pieniędzy przy niższych kosztach. Jak rysuje się porównanie najkorzystniejszych kredytów gotówkowych w kwietniu 2014 roku?

Banki chętnie kierują specjalne oferty kredytów gotówkowych do określonych grup zawodowych, osób otwierających w instytucji rachunek bankowy czy stałych klientów. Ponadto na rynku kredytów gotówkowych można spotkać się z okresowymi promocjami, spośród których wiele towarzyszy specjalnym okazjom, takim jak np. święta. Korzystając z takich ofert, można liczyć na niższe koszty zobowiązania zarówno przez skorzystanie z obniżonego oprocentowania, brak prowizji, jak i nieobowiązkowe ubezpieczenie.

Jak prezentuje się oferta tanich kredytów w kwietniu 2014 r.?

W przypadku pożyczki opiewającej na 20 000 zł z 24-miesięcznym okresem kredytowania najciekawszą ofertę w kwietniu b.r. zapewnia BNP Paribas w kredycie gotówkowym "Wiosna 2014 z gwarancją najniższego całkowitego kosztu kredytu". Pożyczka występuje w dwóch wariantach - w pierwszym z nich miesięczne wpływy na konto osobiste, które będzie należało założyć w BNP Paribas, muszą wynosić min. 3000 zł, w drugim wariancie - tylko min. 1000 zł. Bank pobiera prowizję od kredytu w wysokości 2,99 proc. Oprocentowanie nominalne wynosić będzie 6,9 proc. (wariant I) lub 7,9 proc. (wariant II). 

Ciekawą ofertę kredytu na 20 tys. zł z dwuletnim okresem spłaty przygotował również Eurobank. Jego „Tani kredyt z kontem” to produkt kierowany do klientów mających w instytucji rachunek osobisty lub decydujących się na założenie konta i przelewanie na niego wynagrodzenia. Osoby spełniające wymienione wymagania mogą liczyć na prowizję 1,6 proc., wygodną spłatę automatyczną z konta oraz możliwość skorzystania z miesięcznej przerwy w spłacie pożyczki. Oprocentowanie nominalne to 9,7 proc.

Kolejne miejsce wśród najtańszych kredytów kwietnia 2014 r. zajmuje produkt oferowany przez ING Bank Śląski. Na "MEGApożyczkę" mogą liczyć osoby dysponujące własną nieruchomością. Przy kwocie kredytu w wysokości 20 000 zł oprocentowanie nominalne wyniesie 11,8 proc. Od wnioskodawcy decydujacego się na finansowanie nie jest pobierana prowizja, a wykupienie ubezpieczenia nie jest obowiązkowe. Atutem pożyczki w ING Bank Śląski jest honorowanie różnych form zatrudnienia oraz źródeł dochodów. Instytucja zapewnia możliwość swobodnego ustalenia dnia spłaty rat kredytowych.

Oferty specjalne kredytów gotówkowych

Po tani kredyt gotówkowy w kwietniu 2014 r. warto udać się także do Plus Banku. W tygodniu, w którym wypada data urodzin klienta, ma on zapewnione specjalne warunki pożyczki. „Kredyt na urodziny” umożliwia otrzymanie 20 000 zł przy oprocentowaniu 12,5 proc. Bank nie pobiera prowizji i nie stawia wymogu wykupienia ubezpieczenia. Specjalna oferta to szansa na kwotę do 80 000 zł na okres do 6 lat na atrakcyjnych zasadach.

Ilona Maciejuk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam