Porównujemy kwietniowe oferty tanich kredytów hipotecznych

2014-04-17 11:19:00

Tani kredyt oznacza niskie koszty zobowiązania. Który kredyt hipoteczny wypada najlepiej w porównaniu obejmującym kwietniowe oferty?

Po zestawieniu dostępnych w kwietniu ofert kredytów hipotecznych, okazuje się, że jednym z atrakcyjniejszych produktów finansowych pozwalających na zakup mieszkania jest oferta specjalna ING Banku Śląskiego. Kredyt hipoteczny w ofercie promocyjnej jest kierowany do klientów, którzy użytkują lub planują założenie konta osobistego w instytucji. Kolejnym warunkiem umożliwiającym skorzystanie z dogodnych warunków kredytowania w ING Banku Śląskim są regularne wpływy pieniężne na rachunek wynoszące minimum 2 tys. zł miesięcznie. Oprocentowanie nominalne kredytu stanowi 4,37 proc., a naliczana prowizja zamyka się w granicach 2,2 proc. (1,8 proc. w przypadku stałych klientów). Marża standardowa wynosi 1,65 proc., ale interesanci mają możliwość jej obniżenia m.in. przez skorzystanie z ofert ubezpieczenia (które nie jest obowiązkowe do otrzymania pożyczki). Wykupując polisę na życie w opcji „Standard”, można obniżyć marżę o 0,1 proc., a w przypadku ubezpieczenia z kategorii „Premium” - o 0,2 proc. Bank zapewnia również bezpłatną pomoc ze strony specjalisty, który pomaga klientom w załatwieniu formalności, co więcej, jest w stanie dojechać we wskazane przez klienta miejsce w dowolnym terminie. Kredyt można otrzymać na maksymalnie 35 lat. Bank akceptuje różne źródła dochodów, zapewnia dodatkowe korzyści w postaci dodatkowej gotówki na dowolny cel, bezpłatnego rozpatrzenia wniosku oraz dodatkowych pakietów ubezpieczeniowych.

Jeszcze korzystniejszym kredytem hipotecznym dostępnym w kwietniu 2014 może okazać się produkt PKO BP. „Własny Kąt Hipoteczny” w ofercie pakietowej to gwarancja niskiego oprocentowania o wartości 4,12 proc. Od klienta wymaga się wykupienia dodatkowych produktów bankowych, takich jak rachunek osobisty, karta kredytowa, 4-letnie ubezpieczenie od utraty pracy oraz polisa na życie. W zamian za to klienci mogą uzyskać wsparcie finansowe już przy 5 proc. wkładu własnego. PKO BP nie pobiera prowizji, jeśli klient spełni wymóg posiadania dodatkowych produktów udostępnianych przez bank. Atutem produktu oferowanego przez PKO BP jest możliwość przeznaczania aż 25 proc. otrzymanej kwoty na dowolny cel. Pożyczkę można bilansować oszczędnościami, a środki z kredytu mogą służyć do sfinansowania opłat związanych z transakcją. Klienci PKO BP, którzy skorzystają z oferty „Własny Kąt Hipoteczny”, raz w roku mogą zdecydować się na wakacje kredytowe, zwalniające z obowiązku spłacania raty przez jeden miesiąc.

Emilia Kasińska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam