Najtańszy kredyt inwestycyjny dla firm - kwiecień 2014

2014-04-22 10:09:00

Kwiecień przyniósł firmom wiele interesujących ofert kredytów inwestycyjnych. Sprawdź, jakich.

Kwiecień 2014 roku to miesiąc, w którym polskie banki przygotowały dla przedsiębiorców zestaw ciekawych propozycji kredytowych.

Zacznijmy od kredytu inwestycyjnego dla firm oferowanego przez PKO Bank Polski. Propozycja PKO BP to kredyt dla małych i średnich przedsiębiorstw, który może zostać zaciągnięty na różne cele inwestycyjne. Wysokość pożyczanej kwoty zależy od negocjacji między bankiem a przedsiębiorcą. Negocjowany może być oczywiście również okres kredytowania. Kredyt posiada marżę na poziomie od 2,4 proc. oraz prowizję o wysokości 1,5 proc. Jeśli chodzi o RRSO, najniższe rozpoczyna się od pułapu 5,23 proc. Największymi atutami propozycji PKO BP są: maksymalny okres kredytu wynoszący 25 lat; możliwość wzięcia kredytu w różnych walutach; okres karencji w spłacie kapitału wynoszący do 12 miesięcy.

Idea Bank przygotował z kolei dla przedsiębiorców inwestycyjny Kredyt Deweloper dla firm istniejących na rynku co najmniej 12 miesięcy. Idea Bank proponuje negocjowaną indywidualnie zarówno kwotę kredytu, jak również długość jego spłaty. Co więcej, indywidualnie w przypadku tego produktu negocjowana jest także marża banku. To otwiera szerokie możliwości dla przedsiębiorstw małych i średnich. Warto dodać, że kredyt inwestycyjny Idea Banku nie wiąże się z żadnymi prowizjami. Produkt udzielany jest tylko w złotówkach. Zainteresowani skorzystaniem z tej propozycji mogą liczyć na sprawny proces kredytowy.

W marcu tego roku dla małych i średnich przedsiębiorców propozycję przygotował też Millenium Bank. W tym przypadku możemy liczyć na kredyt inwestycyjny również oferujący negocjowaną wysokość i długość okresu spłaty. Jest to produkt przeznaczony dla firm prowadzony przez co najmniej 12 miesięcy. Jego niewątpliwym atutem jest fakt, iż kredyt ten w przypadku prostych projektów nie wiąże się z przedstawieniem biznes planu. Pożyczka dla firm w Banku Millenium to także możliwość samodzielnego wyboru spłaty rat kapitałowo-odsetkowych co kwartał lub co miesiąc oraz możliwość uzyskania karencji (nawet 24 miesiące). Oprocentowanie kredytu jest zmienne i zależy od sytuacji finansowej firmy.

Więcej tanich propozycji kredytów inwestycyjnych znaleźć można dzięki internetowej porównywarce Comperia.pl.

Emilia Kasińska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam