Ile wynosi oprocentowanie kredytów hipotecznych dla firm?

2014-03-31 18:12:00

Przedsiębiorstwa mają możliwość sfinansowania dużych inwestycji przy pomocy taniego kredytu hipotecznego. Hipoteka, która stanowi zabezpieczeniu tego kredytu sprawia, że staje się on niezwykle atrakcyjny ze względu na niskie koszty.

Kredyt hipoteczny dla firmy to idealne rozwiązanie dla przedsiębiorstwa, które chce inwestować w nieruchomości, ale jednocześnie chciałoby to robić w sposób jak najtańszy. Na szczęście aktualna oferta rynkowa tego typu kredytów jest bogata, sprawiając, że jest w czym wybierać. Jak to w przypadku każdego produktu kredytowego, tak i w tym zakresie najważniejszym komponentem przy dokonywaniu wyboru oferty jest oprocentowanie, dlatego postaramy się przeanalizować kilka najbardziej atrakcyjnych ofert kredytu hipotecznych dla firm z perspektywy ich oprocentowania.

Raiffeisen Bank ma w swojej ofercie kredyt hipoteczny dla firm, którego oprocentowanie rzeczywiste wynosi 4,30 proc. Oprocentowanie nominalne to zaś 4,21 proc. Trzeba pamiętać, że przy okazji tego produktu oprocentowanie wylicza się używając stawki WIBOR 3M. W propozycji dla wolnych zawodów Raiffeisen Bank nie zmienia warunków oprocentowania.

W mBanku z kolei, decydując się na kredyt hipoteczny, musimy liczyć się z wyższym oprocentowaniem rzeczywistym (7,24 proc.). Oprocentowanie nominalne wynosi natomiast 7,01 proc. Jeśli decydujemy się na kredyt hipoteczny w mBanku, to mamy możliwość wybierania między trzema walutami: złotówkami, euro i dolarem. W pierwszym przypadku oprocentowanie wylicza się w oparciu o stawkę WIBOR 3M, w drugim o EURIBOR 3M zaś w ostatnim o stawkę LIBOR 3M.

Jeśli mowa zaś o Idea Banku i jego Kredycie Standardowym dla firm, to bank nie podaje dokładnego oprocentowania, bo zależy ono od indywidualnej sytuacji finansowej wnioskodawcy. Negocjowalne jest nie tylko marża, ale i prowizja, a nawet maksymalna kwota kredytu. Otwiera to duże pole do działania dla kredytobiorcy.

Jeśli chcemy poznać potencjalne oprocentowanie negocjowanych kredytów hipotecznych dla firm, najlepiej udać się do placówek banku i złożyć wstępny wniosek kredytowy. Taka procedura pozwoli nam poznać szczegółowe warunki oferty przygotowanej indywidualnie dla naszej firmy.

Tomasz Słupczyński

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam