Kup maszyny rolnicze z kredytem inwestycyjnym

2014-04-18 14:36:00

Jeśli planujesz kupić maszyny rolnicze na kredyt, warto rozpatrzyć propozycję kredytu inwestycyjnego Credit Agricole.

Bank Credit Agricole wyszedł z ciekawą propozycją do rolników. Oferta umożliwia im zakup maszyn rolniczych z kredytem inwestycyjnym. Dotyczy konkretnej marki John Deere, a sam program kredytowy nosi nazwę John Deere Financial.

Bank już od ponad roku prężnie rozwija działalność związaną ze sprzedażą maszyn rolniczych osobom, które zajmują się uprawą roli. Angażuje się na rzecz przedsiębiorstw z sektora rolno-spożywczego. Bank działa poprzez sieć swoich licznych partnerów biznesowych.

Współpraca z firmą John Deere

Na początku 2014 r. bank podpisał wiążącą umowę z przedstawicielstwem firmy John Deere na terenie Polski. Do tej pory współpraca obejmowała Włochy oraz Francję. Przedsięwzięcie jest znaczne, gdyż firma John Deere to jeden z największych na świecie producentów maszyn rolniczych oraz sprzętu wykorzystywanego w sektorze budowlanym i leśnictwie; związana jest także z pielęgnacją terenów zielonych.

Bank Credit Agricole jako jedyny w Polsce zajął się kredytowaniem zakupu maszyn oraz urządzeń w programie John Deere Financial. Adresatami oferty są jednak tylko klienci autoryzowanych dealerów marki John Deere w Polsce. Dzięki temu programowi rolnik może znacznie szybciej zakupić potrzebną mu maszynę rolniczą, a jednocześnie dopasować jej finansowanie do własnych możliwości kapitałowych.

Co oferuje Credit Agricole w kooperacji z John Deere?

Propozycja banku, która opiera się na współpracy z marką John Deere, to same zalety dla zainteresowanych. Najatrakcyjniejsze wydaje się oprocentowanie, które może wynieść nawet 0 proc. Sam proces przyznawania finansowania jest bardzo prosty, okres składania i rozpatrywania dokumentów jest stosunkowo krótki. Osoba zainteresowana zakupem danego modelu maszyny może zamówić sprzęt oraz podpisać umowę kredytową nawet podczas jednej wizyty u dealera firmy.

Kredytobiorca może starać się o kredyt inwestycyjny lub o leasing operacyjny czy finansowy, zwłaszcza że umowę z bankiem Credit Agricole podpisał Europejski Fundusz Leasingowy. Z tej racji wielu rolników kupuje maszyny rolnicze z kredytem inwestycyjnym. Kolejno z zainteresowanym kontaktuje się doradca ze strony banku Credit Agricole, który finalizuje podpisanie umowy wiążącej.

Maszyny rolnicze z kredytem inwestycyjnym to dobry wybór dla tych, którzy chcą wprowadzić na stan firmy nowe modele maszyn i jednocześnie szukają niedrogich form finansowania swojego zakupu.

Marzena Kazbieruk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam