Jakie maszyny i urządzenia firma może wziąć w leasing?

2014-04-29 16:06:00

W tej chwili leasing to metoda finansowania, która związana jest nie tylko z zakupem samochodów. Można dzięki niemu nabyć także maszyny i urządzenia niezbędne dla rozwoju firmy.

Leasing w obecnych czasach to także możliwość finansowania zakupu maszyn i urządzeń. Jest to rozwiązanie, na które coraz częściej decydują się polskie przedsiębiorstwa. Dlaczego właśnie ta opcja cieszy się tak dużą popularnością? Powód jest raczej prosty: leasing oferuje wygodę połączoną z preferencyjnymi warunkami spłaty. To w praktyce oznacza tyle, że firma ponosi relatywnie niższe koszty, niż gdyby chciała sfinansować zakup maszyn czy urządzeń przy pomocy kredytu. W grę wchodzi tu możliwość korzystania z efektu tarczy podatkowej.

Firmy leasingowe prześcigają się w tworzeniu produktów leasingowych coraz lepiej dostosowanych do potrzeb klientów. Przykładem jest chociażby oferta PKO Maszyny i Urządzenia Leasing. Oddaje ona bardzo dobrze specyfikę rynkowych ofert tego rodzaju. Produkt udostępniany przez PKO umożliwia finansowanie nowych, ale również używanych maszyn i urządzeń małym i średnim przedsiębiorstwom. Co istotne, oferta nie ma wąskiego zakresu. Dzięki temu może okazać się atrakcyjna dla podmiotów z różnych branż, będąc dostosowywana do oczekiwań konkretnych klientów.

Jakie produkty można sfinansować z wykorzystaniem leasingu maszyn i urządzeń? Po pierwsze, są to maszyny do robót drogowych, fundamentowych i ziemnych. Po drugie, możemy tak sfinansować zakup maszyn budowlanych różnego typu. Dodatkowo przy pomocy tej oferty można sfinansować zakup obrabiarek do metalu, maszyn poligraficznych, wózków widłowych czy wózków jezdnych. Choć w szczegółach oferty PKO Leasing wylicza konkretnie te urządzenia i maszyny, to trzeba pamiętać, że nie jest ona ograniczona tylko do nich. W praktyce można skorzystać z leasingu również po to, aby kupić inne środki trwałe. Klient może przedstawić własny plan, a firma oceni, czy jest on wykonalny.

Jak widać, możliwości leasingowe dla firm małych i średnich są bardzo duże. Takie produkty jak PKO Maszyny i Urządzenia Leasing są konstruowane właśnie po to, aby poszerzać przed przedsiębiorcami jak najszerszy zakres możliwości w zakresie rozwoju. Korzystając z takich propozycji, firmy mogą znacznie przyspieszyć swoją ekspansję rynkową i tym samym stać się bardziej konkurencyjne.

Ilona Maciejuk