Szczegóły oferty leasingu nieruchomości dla firm w PKO

2014-04-24 14:07:00

PKO Nieruchomości Leasing to interesujący produkt, z którego mogą skorzystać firmy, dla których nieruchomość jest źródłem przychodu lub atrakcyjną inwestycją.

Propozycja leasingowa PKO to opcja skierowana do przedsiębiorców, którzy traktują nieruchomości jako atrakcyjną inwestycję i źródło przychodu. Wykorzystując leasing nieruchomości, można uwolnić środki finansowe, a także powiększyć własny majątek. Co istotne, nieruchomość można wykorzystywać samemu lub ją wynajmować.

Decydując się na skorzystanie z oferty PKO Nieruchomości Leasing można liczyć na profesjonalizm, brak formalności i eksperckie doradztwo. W ramach tego instrumentu finansowane są nieruchomości posiadające uregulowany tytuł własności. Mowa tu o obiektach, które nie są zabytkami i nie mają obciążeń hipotecznych. Na liście takich przedmiotów znajdziemy lokale użytkowe, magazyny i centra dystrybucyjne oraz obiekty handlowe. Mogą to być także budynki biurowe, garaże i parkingi będące częścią obiektów finansowych i budynki o uniwersalnym zastosowaniu, które można przeznaczyć na lekką produkcję.

Oferta leasingowa proponowana przez PKO oferuje zakres korzyści. Na pierwszym miejscu stoi długi okres finansowania. Jeśli zastosowany zostanie leasing operacyjny, to może on wynieść od 10 do 15 lat. W przypadku leasingu finansowego ten okres to 1-15 lat. Istotne jest przy tym to, że transakcja opiera się o wartość rynkową lokalu czy budynku. Podmioty decydujące się na taką formę leasingu mają możliwość zagospodarowywania nieruchomości na własną działalność lub pod inne inwestycje.

Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest możliwość pokrywania rat leasingowych przy użyciu środków pochodzących z bieżących przychodów firmy. Mogą być to na przykład środki z najmu nieruchomości. PKO Nieruchomości Leasing to także szansa na refinansowanie poniesionych nakładów na inwestycje, elastyczność w ustalaniu rat oraz przyspieszenie amortyzacji samej nieruchomości. Nie wolno zapominać o tym, że taki leasing - jak każdy leasing - daje możliwość skorzystania z tarczy podatkowej.

Jeśli chodzi o warunki finansowania, to PKO Nieruchomości Leasing oferuje finansowanie w euro i w złotówkach. Minimalna kwota takiego leasingu to 500 tys. zł. Podmioty, które zdecydują się na takie rozwiązanie, mogą pokrywać z przychodów z nieruchomości raty leasingowe i tym samym zminimalizować koszty inwestycyjne, a po ukończeniu umowy posiadać nieruchomość na własność.

Emilia Kasińska