Jakie firmy pozabankowe oferują pożyczki bez zaświadczeń?

2014-02-19 16:00:00

Uzyskanie pożyczki bez konieczności przedstawiania zaświadczeń to szansa na ograniczenie formalności. W których instytucjach finansowych takie formy kredytowania są dostępne?

W przypadku starań o kredyt czy pożyczkę długa lista formalności koniecznych do dopełnienia może znacznie wydłużyć czas oczekiwania na potrzebne fundusze. Chcąc pozyskać pieniądze szybko, warto poszukać ofert, które nie wiążą się z obowiązkiem przedstawiania zaświadczeń.

Weryfikacja klientów

Sprawdzenie zaświadczeń o dochodach to sposób na zweryfikowanie sytuacji finansowej konsumenta przez pożyczkodawcę. Często jednak dokument trudno otrzymać od pracodawcy od ręki. Zdarza się jednak, że wierzyciele ograniczają formalności do minimum, oferując pożyczki bez zaświadczeń. Uproszczona procedura przyznawania wsparcia pieniężnego w prywatnych instytucjach sprawia, że gdy wnioskodawcy zależy na czasie, pożyczka staje się atrakcyjniejsza od kredytu bankowego, gdzie czynności związane ze zbadaniem wiarygodności konsumenta są dość rozbudowane.

Maksymalna kwota bez zaświadczeń

Nawet 50 tys. zł bez zaświadczeń mogą otrzymać klienci Motopożyczki. Oferta jest kierowana do osób planujących zakup pojazdu lub chcących otrzymać finansowanie pod zastaw auta. Wykupienie ubezpieczenia w postaci polis AC oraz dokonanie cesji na MBR Finance jest obligatoryjne. Zobowiązanie może być udzielone nawet na 4 lata.

O dodatkowe fundusze drogą elektroniczną mogą ubiegać się wnioskodawcy także w Incredit, proponującym pożyczki do 5 tys. zł na okres maksymalnie 2 lat. Do 48 miesięcy może natomiast trwać spłata zobowiązań zaciągniętych w Profi Credit. W ofercie „Standardowa pożyczka konsumencka” firma proponuje wsparcie finansowe do kwoty 1000 zł bez sprawdzania informacji o konsumencie w BIK.

Na stosunkowo długi okres spłaty mikropożyczki można liczyć tymczasem w Ekspres Kasie, gdzie wierzytelność opiewającą na sumy do 2 tys. zł można uregulować w ciągu 2 miesięcy.

Brak sprawdzania BIK oraz zwolnienie z konieczności przedstawienia zaświadczeń towarzyszą przede wszystkim mikropożyczkom. Takie oferty przedstawiają m.in. SMS365, gdzie można otrzymać do 600 zł na okres 15 dni.

Marzena Kazbieruk