Czy do kredytu przez Internet wymagane są zaświadczenia?

2014-01-22 15:33:00

Na szybkie pozyskanie dodatkowych pieniędzy pozwolą nam kredyty przyznawane na podstawie uproszczonej procedury. Takie pożyczki nie wymagają od klienta zaświadczeń o dochodach i zatrudnieniu, a wnioski kredytowe można składać za pośrednictwem Internetu. 

Mniej formalności wymaganych przez bank oznacza szybsze uzyskanie dodatkowych pieniędzy, o które się staramy. Możliwie krótki czas oczekiwania na fundusze z kredytu to życzenie większości wnioskodawców. Otrzymanie pożyczki bez zaświadczeń nie jest jednak łatwe. Po pierwsze - konsument musi dysponować odpowiednią zdolnością kredytową. Ponadto na szybką pożyczkę mogą liczyć najczęściej osoby, posiadające rachunek osobisty w banku, w którym starają się o finansowanie, a na ROR regularnie wpływają dochody z tytułu wykonywanej pracy. Konto, o którym mowa, powinno przynależeć do instytucji, w której ubiegamy się o wsparcie finansowe.

Kredyt przez Internet

Na kredyt bez zaświadczeń dużą szansę mają klienci starający się o finansowanie przez Internet. Pożyczki za pośrednictwem serwisów internetowych oferują przede wszystkim banki internetowe. Nie dysponują one oddziałami bankowymi, co przekłada się na tworzenie rozwiązań pozwalających na korzystanie z produktów finansowych on-line. Na uzyskanie kredytu bez zaświadczeń największą szansę mają osoby posiadające rachunek bankowy, na podstawie którego instytucja może wyliczyć zdolność kredytową konsumenta. 

Pożyczka a zaświadczenia

Nawet gdy posiadamy ROR ze stałymi wpłatami od pracodawcy, uzyskanie kredytu bez przedstawienia pewnych zaświadczeń jest trudne. Wiele zależy od indywidualnej sytuacji klienta oraz sumy, o którą się stara. Najważniejsza jest jednak jego wiarygodność kredytowa. Dobry scoring, wynikający z regularnego spłacania poprzednich zobowiązań, znacznie ułatwia otrzymanie pożyczki bez dodatkowych dokumentów poświadczających dochody.

Pożyczka on-line w instytucjach pozabankowych

Reklamy banków bardzo często informują o kredytach dostępnych bez konieczności przedstawiania dodatkowych zaświadczeń, czyli uzyskiwanych jedynie na podstawie okazania dowodu tożsamości. W rzeczywistości liczba klientów będących w stanie skorzystać z kredytu bez przedstawiania dodatkowych dokumentów jest dość ograniczona. O wsparcie finansowe bez zbędnych formalności łatwiej w instytucjach pozabankowych. Wiele prywatnych firm pożyczkowych działa tylko w Internecie. Minusem korzystania z takich ofert są często dużo wyższe koszty, związane z wysokim oprocentowaniem oraz dodatkowymi opłatami, które wpływają na wysokość całościowego zobowiązania.

Renata Grochowska