Czy firma otrzyma kredyt online bez sprawdzenia w BIK i KRD?

2014-02-19 21:44:00

Prowadząc firmę należy mieć świadomość, że sukces często jest uzależniony od umiejętności szybkiego podejmowania decyzji i błyskawicznego przechodzenia do działania. Niestety, w większości przypadków wymaga to też odpowiedniej kondycji finansowej. Jeśli ta jest zachwiana, rozwiązaniem wydają się być kredyty dla firm przez Internet bez BIK i KRD.

Zaciągnięcie kredytu dla firm przez Internet bez sprawdzania BIK-u i KRD to marzenie wielu przedsiębiorców. Teoretycznie pozwalałoby to szybko reagować na zmiany zachodzące na rynku i dokonywać inwestycji, które mogłyby pozwolić na znaczny rozwój. Szybkość i wygoda przeprowadzania takich transakcji również wydają się kuszące, szczególnie w sytuacji, gdy raport BIK i KRD nie przemawiają na naszą korzyść. Pytanie brzmi jednak, czy taka możliwość rzeczywiście istnieje.

Przede wszystkim należy zacząć od faktu, że kredytu, czyli produktu przypisanego bankom, z całą pewnością bez sprawdzania naszej historii w BIK-u nie otrzymamy. Nie stanie się to ani przez Internet, ani w stacjonarnym oddziale żadnej instytucji bankowej. Rozwiązaniem mogą być więc pożyczki oferowane przez firmy pozabankowe. Taka możliwość rzeczywiście istnieje, choć nie jest aż tak korzystnym rozwiązaniem, jak pozornie mogłoby się wydawać.

Pierwszym ograniczeniem dla przedsiębiorców będzie maksymalna kwota pożyczki. Jeśli zależy nam na kredycie przez Internet bez BIK-u i KRD, to dostępne kwoty będą raczej niskie - można nawet powiedzieć, że symboliczne. Nieco większe możliwości dają pożyczki udzielane po uprzednim kontakcie z przedstawicielem danej firmy. Niestety, nawet jeśli nie będzie ona sprawdzała naszej historii w BIK-u i KRD, to musimy liczyć się z faktem, iż nasza zdolność kredytowa będzie rzetelnie zweryfikowana. Żadna firma nie będzie chciała pozwolić sobie na pożyczenie pieniędzy klientowi, który ostatecznie okaże się niewypłacalny.

Jeśli nawet przebrniemy przez wszystkie procedury i unikniemy sprawdzania raportu BIK i KRD, to musimy liczyć się z tym, że koszty związane ze spłatą takiej pożyczki będą niezwykle wysokie. Poza maksymalnym możliwym oprocentowaniem obciążą naszą kieszeń również liczne dodatkowe opłaty, które cały koszt pożyczki podniosą do wysokiego poziomu.

Ilona Maciejuk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam