Czy firma na ryczałcie ma realną szansę na kredyt?

2014-01-22 18:09:00

Prowadzisz swoją działalność gospodarczą i rozliczasz się w oparciu o ryczałt? Dowiedz się, jakie dokumenty przydadzą się w banku, w którym chcesz otrzymać kredyt.

Ryczałt ewidencjonowany jest formą opodatkowania działalności gospodarczej, korzystną dla osób o nieregularnych dochodach. Większość instytucji, w których firma stara się o kredyt, akceptuje faktury i rachunki za okres ostatnich trzech miesięcy. Kwota pożyczki, o jaką mogą ubiegać się przedsiębiorstwa na ryczałcie, zależy zarówno od parametrów oferty danego banku, jak i dochodów, jakie przedsiębiorca może udokumentować. Warto przy tym pamiętać, że kredyt otrzymają wyłącznie osoby, które terminowo regulują wszystkie zaciągane zobowiązania finansowe.

Sprawdź też: 7 źródeł dofinansowania dla firm na start, cz. I

W celu zapoznania się z warunkami proponowanymi firmom na ryczałcie, przywołamy kilka ofert pożyczek dedykowanych interesującej nas grupie klientów.

Spore szanse na kredyt mają przedsiębiorcy ryczałtowi w Getin Banku. Wymogiem uzyskania dodatkowych pieniędzy jest przedstawienie PIT-u 28 w pierwszym półroczu nowego roku. W drugiej jego części bank oczekuje od pożyczkobiorcy wglądu w ewidencję przychodów. Maksymalna wartość kredytu jest szacowana indywidualnie, jednak zamyka się w granicach 120 tys. zł.

Z atrakcyjnych kredytów dla przedsiębiorców słynie Idea Bank. Oprócz klasycznych pożyczek ma w swojej ofercie zobowiązania dla start up’ów, czyli firm, które dopiero wchodzą na polski rynek. Część oferty kredytowych Idea Banku umożliwia przedsiębiorcom uzyskanie finansowania bez konieczności dostarczania zaświadczeń z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Urzędu Skarbowego o niezaleganiu ze składkami i podatkiem.

Sprawdź też: Polskie sieci aniołów biznesu

ING Bank Śląski kieruje w stronę przedsiębiorców propozycję, umożliwiającą im rozłożenie spłaty pożyczki na długi okres kredytowania. Okazuje się bowiem, że bank jest w stanie rozłożyć spłatę zobowiązania nawet na 10 lat. Marża uzależniona jest od indywidualnego przypadku. Warto nadmienić, że bank dopuszcza w tym zakresie negocjacje. Najwyższa suma przysługująca właścicielom firmy to aż 120 tys. zł.

Renata Grochowska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam