Porównujemy raty kredytów gotówkowych na 70 tys. zł

2014-04-30 20:31:00

Gdy porównujemy kredyty gotówkowe na 70 tys. zł, aby znaleźć tani produkt finansowy, warto uwzględnić łączne koszty zobowiązania. Jakie oferty pożyczek na 70 tys.zł okażą się najkorzystniejsze?

Im wyższa kwota zaciąganego kredytu, tym ważniejsze jest dokładne zapoznanie się ze wszystkimi kosztami zobowiązania. Niskie opłaty towarzyszące pożyczce oznaczają mniej pieniędzy, które trzeba oddać, przez co łatwiej poradzić sobie ze spłatą rat, które w mniejszym stopniu obciążają domowy budżet. Porównując kredyty gotówkowe, nie warto skupiać się jedynie na oprocentowaniu nominalnym, którego maksymalna wysokość i tak nie może przekroczyć wartości określonej w ustawie antylichwiarskiej. Niewysokie oprocentowanie jest bez wątpienia atutem danej oferty, jednak lepiej nie pomijać również dodatkowych opłat, takich jak prowizja, składka ubezpieczeniowa czy opłaty manipulacyjne. Dobrym rozwiązaniem jest sprawdzenie RRSO, czyli rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania, która powinna być określana w ofertach kredytów gotówkowych.

Najtańsze kredyty na 70 tys. zł

Po 70 tys. zł na okres 36 miesięcy, dobrze udać się do Eurobanku. „Tani kredyt z kontem” jest kierowany do klientów instytucji posiadających w Eurobanku rachunek oraz deklarujących przelewanie na niego wynagrodzenia. W zamian za spełnienie tego warunku wnioskodawcy mogą liczyć na atrakcyjne oprocentowanie - 8,7 proc. Dodatkowo od pożyczkobiorcy nie wymaga się wykupienia ubezpieczenia oraz nie pobiera prowizji. Interesanci mają możliwość wyboru dowolnego dnia spłaty rat kredytowych, a raz w roku - skorzystania z miesięcznej przerwy w ich regulowaniu. Posiadanie rachunku bankowego wiąże się z możliwością wyboru opcji bezpośredniej spłaty rat z konta. W przypadku zobowiązania na 70 tys. zł na okres 3 lat w ofercie „Tani kredyt z kontem” rata wyniesie 2 216,22 zł.

Kredyt na okres 6 lat

Zobowiązanie na 70 tys. zł z 96-miesięcznym okresem kredytowania korzystnie wypada w ofercie ING Banku Śląskiego. Produkt „Pożyczka Premium” pozwala na uzyskanie nawet 160 tys. zł na maksymalnie 8 lat. Atutem oferty jest akceptacja przez bank różnych źródeł dochodu, w tym umów cywilnoprawnych, kontraktów menedżerskich czy umów o pracę na czas nieokreślony. Bank nie pobiera prowizji od udzielanego wsparcia finansowego oraz nie wymaga wykupienia ubezpieczenia. Oprocentowanie „Pożyczki Premium” wynosi 9,3 proc. W przypadku 96-miesięcznej spłaty rata kredytu wyniesie 1 036,44 zł.

Tomasz Słupczyński

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam