Kredyt gotówkowy na 6000 zł a okres spłaty

2014-04-30 19:05:00

Jeśli potrzebujemy niewielkiego kredytu, np. w kwocie 6000 zł, to jaki okres spłaty pożyczki najlepiej wybrać, by zapłacić jak najmniej odsetek?

Gdy mowa o długości okresu spłaty, wszystko zależy od potrzeb starających się o finansowanie oraz od banku - od tego, czy jest zdecydowany taką kwotę na daną ilość miesięcy pożyczyć. Skoro wiele zależy do banków, to bardzo ważna jest analiza ofert bankowych, ich porównanie oraz wybór najkorzystniejszego kredytu. Nie jest to proste: oferty są różnicowane i dopasowanie ich do konkretnego kredytobiorcy bywa trudne.  

Minął czas, kiedy praktycznie każda osoba mająca stałe dochody mogła pożyczyć gotówkę w banku. Banki nie udzielą kredytu, jeżeli wnioskodawca będzie miał negatywną historię kredytową lub nie będzie miał odpowiedniej zdolności kredytowej. Jeżeli konsumenci starający się o kredyty gotówkowe spełniają warunki, jakie banki przed nimi stawiają, to w zamian chcieliby uzyskać jak najkorzystniejsze kredyty. „Najkorzystniejsze” oznacza: najtańsze oraz na jak najlepszych warunkach.

Sprawdźmy, jak przedstawiają się koszty drobnych pożyczek w kwocie 6 tys. zł. Aby dokładnie sprawdzić, na jakich warunkach są one udzielane i jaki jest wyznaczony okres spłaty, należy albo skorzystać z porównywarek kredytowych albo uzyskać informacje w oddziałach banków. W banku BPH można pożyczyć 6 tys. zł na zupełnie przyzwoity procent na okres aż sześciu lat. W kilku innych bankach są podobne oferty, jednak z terminem spłaty rozłożonym na trzy lata. W ofercie bankowej pojawiają się kredyty z maksymalnymi kwotami sięgającymi nawet 200 tys. zł, minimalne kwoty najczęściej nie są wyszczególnione. W ING Banku Śląskim można pożyczyć maksymalnie 160 tys. zł na osiem lat.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji w zakresie wyboru oferty kredytowej należy dokładnie przeanalizować ofertę bankową oraz sprawdzić rankingi i porównania dostępne w Internecie, by w szybki sposób porównać koszty pożyczek w poszczególnych bankach.

Marzena Kazbieruk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam