Dokąd po kredyt dla firm z 3-miesięcznym stażem?

2014-04-29 14:06:00

Początki prowadzenia działalności gospodarczej to zwykle najtrudniejszy okres dla przedsiębiorcy. Rozwiązaniem wielu problemów mógłby być z pewnością odpowiedni kredyt na start. Tylko który bank go udzieli, gdy firma może poszczycić się krótkim, np. 3-miesięcznym stażem?

Kredyty niezwykle często towarzyszą przedsiębiorcom i są podstawą finansowania ich działalności bieżącej, inwestycji, a także zakupu określonych środków trwałych, takich jak np. samochody. Niestety, mimo pokaźnej ilości banków działających na naszym rynku usług finansowych, nie wszystkie patrzą przychylnym okiem na przedsiębiorców, którzy stawiają w biznesie swoje pierwsze kroki. Postanowiliśmy przekonać się, na co mogą liczyć osoby, które swoją działalność prowadzą dopiero od trzech miesięcy.

Sprawdź też: 7 źródeł dofinansowania dla firm na start, cz. I

Przedsiębiorcy z niskim stażem najwięcej produktów kredytowych znajdą w Idea Banku. Jest to bank stworzony dla przedsiębiorców i dający im wiele możliwości pozyskiwania dodatkowego kapitału na rozwój firmy. 3-miesięczny staż jej funkcjonowania z pewnością nie będzie problemem, co więcej, bank ten posiada również produkty dedykowane osobom działającym na rynku już od 1 dnia. W wielu przypadkach skorzystanie z takiej oferty będzie się jednak wiązało z koniecznością skorzystania z innych, dodatkowych produktów. Tymi mogą być konta firmowe, a nawet obsługa księgowości. Z jednej strony to duże zobowiązanie, a z drugiej realna pomoc, która szczególnie podczas stawiania pierwszych kroków na rynku gospodarczym może okazać się zbawienna.

Sprawdź też: Zamiast kredytu: crowdfunding sposobem na start-up

Na co jeszcze mogą liczyć 3-miesięczne firmy? Na przykład PKO Bank Polski oferuje im kredyt obrotowy z niską marżą i w kilku walutach. Maksymalna kwota takiego kredytu jest negocjowana, choć należy mieć na uwadze, że nowe firmy, które nie potrafią wykazać się przecież swoimi dochodami, raczej nie mogą liczyć na zbyt wysokie kwoty. Kredyt na start może zostać udzielony także przez FM Bank PBP. Tutaj możemy liczyć na maksymalnie 500 tysięcy zł kredytu i na negocjowane warunki spłaty. Brak stażu nie będzie w tym przypadku problemem. Kredyty dla młodych, 3-miesięcznych firm znajdziemy także w Banku BPS i mBanku. W tych przypadkach kwoty kredytu będą jednak znacznie niższe.

Drzwi do banków oferujących kredyty dla nowych firm na start nie są przed młodymi przedsiębiorcami całkowicie zamknięte, jednak ich możliwości należy uznać za mocno ograniczone. Mimo wszystko zdecydowanie warto próbować dostępnych rozwiązań, gdyż mogą one znacznie upłynnić naszą działalność i zapewnić spokój o najbliższą przyszłość.

Ilona Maciejuk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam